bocek ilaclama
İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tesbih Böceği ilaçlama

tesbih böceği


Tespih böcekleri ufak yapıda olan böceklerdir. Yumuşakçalar sınıfında yer alır. Tespih böcekleri tehlike sezdikleri anda, vücutlarını içe doğru kapayarak yuvarlak şekle bürünürler. Bu nedenle tespih böceği adını almıştır. Tespih böceğinden kurtulmak için kişiler bireysel yapacakları işlemler yerine tespih böceği ilaçlama şirketleri tarafından yardım almalıdırlar. Bu haşerenin bir diğer adı da top böceğidir.

 

Tespih böceklerinin vücutları sert yapıdadır. Bedenleri bölmelere ayrılmış haldedir. Bu özellikleri sayesinde içe kapanma işini kolaylıkla yapabilirler. Bedeninin alt kısmında birçok ayağı bulunan tespih böceğinin baş kısmında 2 adet anteni bulunur. Tespih böcekleri genel olarak gri, kahverengi ve siyah renktedirler. Yaşadığı alanlara toprak içleri, taş altları örnek olarak verilebilir. 
Beslenmesinin bitkisel yollardan sağlayan tespih böceği insanları ısırmaz. İnsanları ısırmıyor olmaları zarar vermedikleri anlamına gelmez. Bitkilere ve yeşil alanlara verdikleri zararlar insanları da etkilemektedir. Önlem alınmadığı takdirde büyük sorun haline gelecek olan tespih böceğinden kurtulmak ihmal edilmemesi gereken bir davranıştır. tesbih böceği ilaçlama bu anlamda oldukça önemlidir.

 

Tesbih Böceklerinin En Çok Görüldüğü Alanlar

Bu canlılara insanların yaşadığı alanlarda özellikle mutfak ve banyo gibi mekanlarda sıklıkla rastlanabilir. Evlere giren tespih böcekleri besin maddelerine dışkılarını bırakarak hastalıkların yaşanmasına sebebiyet verebilir. Tespih böcekleri evlerdeki saksı bitkilerinin köklerini ve yapraklarını kemirerek beslenen bitkilere zarar vermektedir.

Tesbih böceği ilaçlama

için Titiz ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. Günün her saati her türlü haşere ilaçlamalarında da açık ve kapalı alanlarda hizmetler vermektedir. Tesbih böceği ile mücadele de %100 başarıya ulaşmaktayız.