bocek ilaclama
İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tatarcık ilaçlama

tatarcık
Tatarcık sinek türlerinden olan bir canlıdır. Boyu 1-3 mm kadardır. Dış görünüş olarak sivrisineği anımsatmaktadır. Ancak sivrisineklerden farklı özelliklere sahiptir. Örneğin; tatarcık sineğinin vücudu tüylerle kaplı ve mattır. Sivrisineklerin vücutları ise parlak özelliktedir. Tatarcık ilaçlama, insanlara verdikleri sorunlara engel olmak açısından oldukça önemlidir.

 

Tatarcık sinekleri karanlık ortamlarda yaşamayı severler. Loş odalarda ve az ışık olan alanlarda görülebilir. Tatarcık sinekleri ışığı sevmediği için gündüzleri pasif, geceleri ise aktif olurlar. Bu canlılar beslenmelerini, geceleri uyku halinde olan insanların kanını emerek sağlarlar. Uyku halindeki insanlar genellikle bu ısırığı hissetmezler. Tatarcık sineğinin dişi olanı insanlardan kan emerek beslenmesini sağlarken, erkek tatarcık sinekleri ise meyve ve sebzelerin öz sularını içerek beslenir. Tatarcık sineğinin ısırdığı bölgede kızarıklık, kaşıntı ve kabarıklık görülür. Bu durum oldukça tehlikelidir. Sağlık sorunlarına sebep olan tatarcıktan kurtulmak için uzman ekiplerce yapılacak tatarcık ilaçlama konusunda yardım alınmalıdır. Bireysel olarak tatarcık ile mücadele imkansız denecek kadar güçtür. Çünkü çoğu zaman gece aktif halde bulunurlar ve bu zaman diliminde de kişiler bu haşereyi göremezler. Tatarcık dış alanlarda hayvan ağıllarında, kümeste, lağım sularında ve mağaralarda sıklıkla görülür.

 

Tatarcık sineğinin yumurtalarının dış tarafı yapışkan özelliktedir. Bu sineklerin yumurtaları, bırakılan alana hemen yapışır. Yetişkin bir tatarcık sineği bir yumurtlamada 20?ye yakın yumurta bırakmaktadır. Bu larvaların ergin hale gelmesi 5 hafta kadar süre alır.Tatarcık taşıdığı hastalıklı virüsü yeni yavrularına da bulaştırır. Tatarcığın üremesi ardından sayısı artarak kişilere daha fazla zarar verebileceğinden, buna engel olunmalı ve varsa etrafınızdaki tatarcıktan kurtulmak için tatarcık ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir.

 

Tatarcık sineği vücudunda mikrop taşıdığı için ısırdığı her canlıyı hasta edebilir. Tatarcık sineğinden bulaşabilecek hastalıklar;

  • Humma,
  • Ateşli hastalıklar
  • Tavuk hastalığı
  • Viral hastalıklar
  • Şark çobanı olarak sıralanabilir.

Bu canlılarla mücadele etmek diğer zararlı canlı türlerinde de olduğu gibi, zordur. Bireysel yöntemler yetersiz kalacak ve kesin çözüm üretmeyecektir.

Tatarcık sineği ile mücadele için tatarcık sineği ilaçlaması yapılması gereklidir. Tatarcık sineği ilaçlama için Titiz ilaçlama şirketi sizlere profesyonel ilaçlama ekipleri hizmet verecektir.