bocek ilaclama
İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire İlaçlama

Ev piresi ilaçlama

Pire ilaçlama, bu haşerenin verdiği zararlar ile yarattığı tehdit bakımından yapılması şart olan bir işlemdir. Kan emerek beslenen haşere türlerine ait olan hastalık bulaştırma tehlikesi, pirelerde de üst düzeydedir. Tifüs, veba gibi salgın ve ölümcül olabilecek tehlikeli hastalıkların yayılmasına neden olan pireyi yok etmek için ilaçlama yaptırılması şarttır. Zira pire doğal yollar ile yapılan mücadelelerle yok edilememektedir. Bu durumun temel nedeni, bu haşerelerin oldukça küçük yapılı olması, geceleri aktif olması ve hızlı çoğalmasıdır. Pire ilaçlama yapılmadığı sürece zarar vermeye devam eden ve sıcak havalarda çok daha hızlı üreyen bu haşerelere karşı önlem alınmadığı takdirde, hızlı bir şekilde çoğalmaya devam etmesi nedeniyle yok edilmeleri zorlaşacaktır.

 

 

 

Pirenin Verdiği Zararlar

Pire çok ufak bir haşere olduğu için gözle görülmesi ve fark edilmesi oldukça zordur ve çoğu zaman fark edilemediklerinden dolayı bu haşerelere karşı önlem alınması için geç kalınmış olabilir.Pireler üzerine yerleştiği canlıların kanını emerek beslenmektedir. Ufak yapıdaki bu canlıdan bireysel yöntemlerle kurtulabilmek neredeyse imkansızdır. İnsanlar bu haşereler ile karşılaştıklarında ya da bazı belirtilerini gördüklerinde, her alana geçebilme durumlarını düşünerek pire ilaçlama uygulatmalıdırlar. Kendilerine en yakın pire ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmesi durumundan sonra alanlara gerekli ilaçlama yöntemi uygulanır ve sonucunda parazitlerden kurtulmanız sağlanır.

Kan emerek beslenen bir haşere oldukları için ciddi sağlık sorunlarına sebep olmaktadırlar. Tifüs, cilt hastalıkları, alerjik hastalıklar bu sorunların başında gelir. Kaşıntı hissiyle başlayan pire ısırığı, bir süre sonra kabarıklık, kızarıklık, şişme gibi belirtiler görülmesine sebep olur.Pire ısırığına maruz kalan hassas ciltli kişilerde alerjik hastalıklar ve kalıcı yaraların da sıklıkla rastlanılmaktadır. Bu durum daha çok bebekler de görülür. Pire ısırığı durumları karşısında kalan kişiler kesinlikle bir an önce sağlık kuruluşlarından yardım almalıdır. Gözle görülmesi çok zor olduğu için belirtiler durumunda anlaşılan bu haşereyle karşı karşıya kalan kişi, pire ilaçlama ile bu sorunundan kurtulabilir.

Güvenilir Pire ilaçlama Hizmeti

Pire ilaçlama, yöntem bakımından önemli olduğu gibi bu canlıları yok edebilmek için kullanılan ilaçlar da, hem bu haşereyle mücadelenin başarısı açısından, hem de sağlık açısından son derece önemlidir. Dolayısıyla, parazitleri yok etmek için kaliteli ve onaylı ilaçların kullanımı şarttır. Sıvı ilaç kullanılarak yapılması gereken pire ilaçlama uygulamalarında, profesyonellik birincil şarttır. Zira böcek ilacı son derece etkili olduğu gibi, amatör yöntemler ile uygulanması durumunda ciddi sağlık problemlerine yol açacaktır. Bu nedenle tecrübeli ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınması ve sağlık açısından sorun yaratabilecek bireysel yöntemlere kesinlikle başvurulmaması gereklidir. Parazitlerden kurtulmak için kullanılacak ilaçlar insan sağlığı açısından hiçbir tehlike arz etmeyecek nitelik taşımalıdır.

Titiz İlaçlama bünyesinde gerçekleştirmiş olduğumuz pire ilaçlama hizmetlerimiz, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ve tecrübeli ilaçlama ekipleri ile gerçekleştirilmektedir. Servisimiz çalışanları, yaşam alanlarınızda ilaçlama işlemini uygladıktan sonra tarafınıza sertifikalarını takdim ederek güvenilir bir firma olduğumuzu bir kez daha kanıtlamaktadır. Pire ya da diğer haşere türlerinden kaynaklanan problemlerinizde gönül rahatlığı ile firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Pire ilaçlama Yöntemleri

Pireler, hızlı yayılan küçük yapılı eklembacaklılar olduğundan, bu parazitlerden kurtulmak için tek yöntem sıvı ilaçlamadır. Zira toz, jel ya da katı ilaçlar, bu canlıları yok etme konusunda başarısızdır. Buharlama ya da diğer adı ile sisleme yöntemi ile kokulu sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan mücadele, en etkili sonucu verir. Ev, bahçe, iş yeri, fabrika gibi alanlar başta olmak üzere her bölgede yapılabilen ilaçlama için, genel uygulamalar daha etkili sonuç verir. Her alana kolayca yayılabildiğinden, bu haşerelerin yoğun olarak görüldüğü bölgelerin ilaçlanması yeterli olmaz. Örneğin, bir evde pire sorunu görülüyorsa, yalnızca birkaç odada yapılan işlemler, hiçbir etki sağlamayacaktır. Buna karşın genel uygulamalar parazitlerden kurtulma konusunda daha etkili olacağı gibi, bu haşerelere karşı koruma da sağlayacaktır.

Pireler Nasıl Yayılır?

Her pire türü insanlara ya da tekstil ürünleri başta olmak üzere her yere kolaylıkla zıplayarak geçebilmektedir. Bu nedenle her alanda bu canlılara rastlamak mümkündür. Bu parazitlerin gelmemesi için alanların temiz tutulması gerekir. Ancak buna rağmen bu haşerenin zararları karşısında kaldıysanız kesinlikle vakit kaybetmeden her alana ilaçlama uygulatmalısınız. Dışarıdan gelen misafirlerinizden, aldığınız eşyalardan, varsa evcil hayvanlarınızdan dahi geçebilecek olan bu canlılar çok hızlı ve çabuk üreyen haşerelerdir. Bu nedenle bir tane dahi görmeniz durumunun arkasından, kısa bir süre sonra bu canlıların sayısı yüzlerceyi bulabilir. Bu nedenle evde, iş yerinde, bahçenizde pire gördüğünüz durumlarda acil olarak pireden kurtulmak için önlemler almalısınız. Pire ilaçlama şirketleri bu konuda sizlere yardımcı olacak kuruluşlardır. Bireysel olarak parazitler ile mücadele ufak olmaları ve aniden gözden kaybolmaları sebebiyle imkansızdır. Hiç vakit kaybetmeden profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınması daha doğru olacaktır.

Pire Hangi Hayvanlarda Görülür?

Pire genellikle evcil hayvanlarda, kümes hayvanlarında ve büyükbaş hayvanlarda görülmektedir. Kedi, köpek ve kuş piresi, bu parazitlerin en fazla rastlanan türleri olmakla birlikte, yüzlerce türü bulunan bu parazitlerin çok hızlı yayılma özellikleri ortaktır. Ancak hayvanlardan bulaşan bu haşerelere karşı ek önlem almak şarttır. Hayvanların temizlenmemesi durumunda, pire sorunu yüksek ihtimalle tekrar edecektir. Bununla birlikte, evcil hayvanlar üzerinde kesinlikle böcek ilacı kullanılmamalıdır. Hayvanların temizlenmesi ile ortamın pirelerden arındırılmasının eş zamanlı olarak yapılması, bu haşerelere karşı kesin çözüm sağlayacaktır. Hayvanların üzerinde böcek ilaçlarının direkt olarak kullanılması, hayvanların ölümüne neden olacağı gibi, pire ilaçlama yapılan alandan hayvanların uzaklaştırılması gerektiğine de dikkat edilmelidir.

Pireden Nasıl Kurtulurum?

Pireden kurtulmak için böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Bireysel yöntemler ya da doğal yollar ile parazitleri yok etmek mümkün olmadığından bu alanda profesyonel şekilde çalışan ilaçlama firmalarından hizmet almak şarttır. Hızlı üreyen ve her alana yayılabilen bu haşereleri yok edebilmek için kaliteli hizmet sunan firmaların tercih edilmesi ön şarttır. Basit uygulama yöntemleri ve kalitesiz ilaçlar, pireye karşı hiçbir çözüm sağlamayacak, ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır.

Evde Pire Sorunu

Pireler, havaların ısınmasıyla birlikte, yalnızca dış mekanlarda değil, kapalı alanlarda da sıkça görülmeye başlar. Yaz aylarında daha hızlı çoğalan ve her alanda görülebilen bu haşerelere karşı etkili bir şekilde pire ilaçlama yaptırmak gerektiği gibi, uygulamaların ertelenmesi ve pire ile mücadelenin geç yapılması, bu haşerelerin yok edilmesini zorlaştıracaktır. Bu nedenle evde pire görülmesi durumunda, acil şekilde ilaçlama yaptırılması şarttır. Bu canlıları yok etmek için yapılan uygulamalarda, profesyonel şirketlerin tercih edilmesi ve kaliteli şekilde uygulama yapılması gerekmektedir.

 

 

pire

 

 

 

 

 

 

PİRE TÜRLERİ

  • İnsan piresi: Adından da anlaşılacağı gibi insanların üzerlerinde bulunarak kanlarını emen haşerelerdir. Vücut ısılarını göre kendilerini ayarlayan bu haşereler bulaştırabilecekleri hastalıklar sebebiyle oldukça tehlikelidirler. Günde 3-4 kez bir insan vücudundan çeşitli zamanlarda kan emebilirler. Yaka altlarında, elbiselerin dikiş bölümlerinde, koltuk altlarında, ceplerin dip kısımlarında, saç diplerinde bulunan insan piresinden kurtulmak oldukça zordur. Yumurtlama ile üremelerini gerçekleştiren bu haşereler, her geçen gün daha da çoğalmakta istedikleri her yere kolaylıkla geçebilmektedirler. Bu nedenle pire ilaçlama firmaları tarafından bu türe de ilaçlama uygulatılmalıdır.

     

  • Kedi piresi: İsminden anlaşıldığı üzere kediler üzerinde bulunan haşerelerdir. Kedi kanıyla beslenen bu haşereler diğer pirelere göre daha küçük yapıdadırlar. Dış ortamlardan evlere kadar gelebilen bu canlılar, ortamın sıcaklığına bağlı olarak üremelerini gerçekleştirirler. Her yere yumurta bırakabildikleri için çoğalmaları da kolay olmaktadır. Ancak bu durum yok edilmelerini zorlaştırır. Kedi piresi, insanlara da bulaşabildikleri için kedilerden aldıkları mikropları kişilere kolaylıkla bulaştırabilirler. Evcil hayvan olarak kedi besleyen kişiler, kedilerine pire bulaşmaması açısından aşı, tasma gibi farklı önlemler alırlar. Ancak kolay şekilde birden çoğalabilen pirelerden kurtulmak için en doğru yol böcek ilaçlama şirketleri tarafından uygulanan pire ilaçlama uygulamasıdır.

     

  • Pamuk piresi: Pamuk kozası bulunan bitkilerde bulunarak bu bitkilerin yeni filizlenmiş bölümlerini, tomurcuk kısımlarını ve taç yapraklarını kemirerek beslenirler. Bu durum da bitkilerin kurumasına sebep olur. Bitkilerin gelişmesini de engelleyen pamuk piresinden kurtulmak için ilaçlama firmaları tarafından alınacak yardımlar büyük önem taşır.

     

Pire ilaçlama Fiyatları

Pire ilaçlama fiyatları, bu haşerelerin görüldüğü alanın büyüklüğüne ve alandaki yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir. Basit ve kalitesiz ilaçlar ile yapılan uygulamalar, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunun yanı sıra, pireler ile mücadeleyi de zorlaştırabilir. Dolayısıyla, parazitlerden kurtulmak için yapılan uygulamalarda, kaliteli ilaç kullanımı şarttır. Etkisiz ilaçlar kullanarak uygulama yapan ve ekonomik pire ilaçlama fiyatları ile hizmet veren firmalara karşı dikkatli olunması büyük önem taşımaktadır. Titiz ilaçlama şirketi olarak; tüm pire türlerine karşı, onaylı ve garantili ilaçlarımız ve ekonomik pire ilaçlama fiyatları ile profesyonel şekilde hizmet veren firmamızdan destek almak için bizi 24 arayabilirsiniz.

 

PİRELER HAKKINDA SORULAR

1-Pireden Nasıl Kurtulurum?

Pireden kurtulmak doğal yollar deneyerek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle pireyi yok edebilmek için ilaçlama yaptırmak şarttır. Ancak pire ilaçlaması, kaliteli böcek ilaçları kullanılarak, uzman firmalar tarafından yapılmalıdır.

2-Pire İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Pireden ilaçlama yapan firma, ücretler konusunda belirgin bir rol oynar. Ancak alanın büyüklüğü, alandaki pire yoğunluğu ve kullanılacak ilacın kalitesi pire ilaçlama fiyatları için belirleyici etkiye sahiptir. Bu nedenle basit ilaçlar ile uygulama yapan firmalar, ucuz pire ilaçlama ücretleri ile işlem yapmaktadır.

3-Pire Isırığı Nasıl Olur?

İnsanlara ve hayvanlara hastalık bulaşmasına yol açan pire ısırığı, ölümlere dahi neden olabilmektedir. Pireyi yok edebilmek için kaliteli pire ilacı kullanmak zorunlu olduğu gibi, pireyi dolaylı şekilde yok etmek ya da ilaçlama yapmaksızın alandan uzaklaştırmak mümkün değildir. Bu nedenle pire ısırığının yaratabileceği sorunların önüne geçmek için pire ilaçlama yaptırmak gereklidir.

4-Hangi Pire İlaçlama Firmalarından Hizmet Alınmalıdır?

Pire ilaçlama şirketleri, parazitler ile mücadele konusunda her zaman başarı sağlayamamaktadır. Kaliteli pire ilacı kullanmayan firmalar, pireleri yok edemediği gibi insan sağlığını da tehdit edecektir.

5-Pire Nasıl Bir Hayvandır?

Pire zıplayarak hareket sağlayan ufak yapılı bir canlıdır. Çok sayıda türe sahip olan pireler, her mevsimde görülen canlılardır. Özellikle sıcak havalarda çokça pire ile karşılaşmak mümkündür. Pire, haşereler arasında parazit grubunda yer almaktadır. Fiziksel olarak uçabilir gibi görünse de aslında eklem bacakları yüzünden zıplayabilen, sıçrayabilen bir haşere türüdür. Pireler, haşere türleri arasında en hızlı çoğalan böcek türlerindendir.

6-Pirenin Boyu Ne Kadardır?

Pirenin boyu ve büyüklüğü yaşama alanlarına bağlı olarak değişir.1-2 mm'den 10 mm'e kadar olan pire türü bulunmaktadır. Pireler henüz yumurta evresindeyken, profesyonel bir ilaçlama şirketi tarafından kontrol altına alınmalıdır. Yünlü, kumaşlı ürünler, halı, battaniye gibi ürünleri kullanarak yaşamlarını sürdüren pireler, sıcak ortamlarda insan ve hayvan kanı emerek gelişimlerini üst seviyelerde tamamlayabilmektedirler. Pire ile mücadele etmek bireysel olarak neredeyse imkansızdır.

7-Pire Ne İle Beslenir?

Pire insan ve hayvan derisi üzerinde yapışarak kan emen canlıdır. Besin ihtiyacını kan ile gideren pire çeşitli türlere sahiptir. Yalnız bitki piresi bitkilerin yaprakları ile beslenmektedir. Çünkü oldukça iştahlı bir haşere türüdür. Pire besin kaynağı olarak insan ve hayvanları seçer. Sabırlı bir mikroorganizmadır. Gündüzleri aktif olmazlar. Geceleri ise insanların ve hayvanların uyumalarını beklerler. İnsanların doğrudan vücudundan kan emen pireler, belli bir süre sonra insan bedenini terk edebilmektedir. Ancak bu durum hayvanlarda farklılık göstermektedir. Pireler, hayvanlara bulaştığı zaman, hayvan tüyleri içinde yuva edinerek gecesini ve gündüzünü burada geçirir.

8-Pire İnsana Hastalık Bulaştırır Mı?

Pire hasta canlıdan aldığı mikrop ve virüsleri bir diğer canlıya kan yolu ile taşıyan canlıdır. Pire türlerinden insanlara veba, humma, sıtma, verem, tifüs, dizanteri gibi önemli hastalıklar geçmektedir. Pireler güçlü bir iğneye sahiptirler. Bu iğnenin yanı sıra güçlü bir ağız yapıları vardır. Şırınga işlevini gören iğne derinin alt kısımlarına kadar sokularak kana ulaşır. Pirelerin şırıngasından bulaşan salyanın kana karışması ile vücutta kabarma, kızarıklık ve ciddi kaşıntılar meydana gelmektedir. Böyle durumlarda hemen en yakın sağlık kuruluşuna gidilerek tedavi olunması gerekmektedir. Pireler, alerjik reaksiyonlara, cilt hastalıklarına ve gıda zehirlenmelerine neden olurlar. Bu oran bir yetişkine nazaran, bebek ve yaşlılarda farklı reaksiyonlara sebep olmaktadır. Pire ısırığı ortalama 2 hafta içinde geçmektedir.

9- Pire İlaçlaması İçin Hangi İlaçlar Kullanılır?

Pire ilaçlama yöntemlerinde sıvı ve kokulu ilaçlama teknikleri kullanılmalıdır. Pire ilaçlama yöntemi oldukça önemlidir. Çünkü ilaçlama yapılmadan önce ortamda var olan pirenin türü tespit edilerek en çok etki sağlayacak ilaçlar seçilmelidir. Titiz ilaçlama pire ilaçlama servisi ile açık ve kapalı tüm alanlara ulaşmaktadır. Pire ilaçlamasının etkisini göstermesi için buharlama yöntemi de tercih edilmektedir. Buharlama yönteminde buhar olarak ilacın her alana eşit olarak dağılması önemli bir noktadır. Pireler ile ilgili ilaçlama yöntemleri arasında, ilaçlama uygulamalarının yapılmasının hemen ardından 1 hafta gibi kısa bir sürede ilaçlama işlemlerinin tekrar uygulanması durumudur. Çünkü aktif olan pirelerin yok olmasından sonra, yumurtalarında yok edilmesi gerekmektedir.

10-Pire Evlerimize Nereden Gelir?

Pireler evlerimize kedi, köpek ve evimize gelen misafirlerden gelebilir. Kalabalık olan mekânlarda pire olması ihtimali büyüktür. Aldığımız eşyalar içerisinde de pire olması ihtimali çoktur. Pireler, evde gerekli önlemler alınmadığında her köşeden içeri girebilirler. Çatlak duvarlar, kırık pencere ve camlar, kapı altındaki boşluklar, dışarıda havalandırılan yünlü kumaşlar, halılar, park ve sokaklarda gezdirilen hayvanlardan kısaca her yerden evlerimize kadar girebilmektedirler. Pireler halı ve yorganların içinde yuvalandıktan sonra, ev ilaçlamalarından hemen sonra, yorgan, yastık ve nevresimlerin yıkanması ve dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

11-Pire Ne Renktir?

Pire yaşadığı orta bağlı olarak değişik renkte olabilir. Pire siyah, kahverengi, kızıl, sarımtırak ve daha farklı renklerde görülebilir. Dünya üzerinde binlerce türü bulunan pirelerin renginden ziyade insan ve hayvanlara verdiği zararlar önemlidir. Yaşam alanlarında ilk kez pire ile karşılaşan insanlar için pirelerin 2 ila 10 mm arasında boyutunun olduğunu, uçmadığını ve sıçradığını, renklerinin ise dünya ortalaması üzerinde aşağı yukarı siyah, kahverengi, kızıl ve sarımtırak olduğunu bilmeleri, ilaçlama yaptırmak için gerekli bilgilerdir. Evinizdeki pire ve pire çeşitlerinin hangileri olduğunu öğrenmek ve bu konuda yardım talep etmek istiyorsanız, ilaçlama şirketimizi 7/24 arayarak bu konuda destek alabilirsiniz. Aynı zamanda ilaçlama şirketimizin ekonomik fiyatlarından da yararlanabilirsiniz.

12-Pireler En Çok Nerede Bulunur?

Pire en çok hayvanların yaşam sürdüğü barınak, ahır ve kümes gibi alanlarda görülmektedir. Sıcak ortama sahip alanlarda hızla üreyen pireler günden güne çoğalmaktadır. Pirelerin en çok nerede bulunduğuna ilişkin özellikle ev ortamlarında bu soru en çok merak edilen sorular arasındadır. Pire için yorgan yakmak deyiminden yola çıkacak olursak, pirelerin yaşam alanlarımızda, yorgan, yastık, halı, kilim, keçe gibi yünlü, kumaşlar arasında gizlendiklerini, tüylü koltuklar, ve hayvan tüyleri, pirelerin yaşam sürdükleri alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı durumlarda battaniyeler, uzun tüylü pelüş oyuncaklar da da pirelere rastlamak mümkündür. Pireler şartlar ne olursa olsun, yaşadıkları alanlarda gündüzleri kendilerini açığa vurmazlar. Geceleri aktif olan pireler için en sıkı yöntem ilaçlama yapmaktır.

13-Pire İnsanlara Hangi Hastalıkları Bulaştırır?

Pire insanlara birçok hastalık bulaştırır. Sarıhumma, veba, tifüs, dizanteri, iltihaplı hastalıklar ve alerjik hastalıklar gibi birçok hastalık insanlara pire böceğinden bulaşır. Pirelerin bu kadar hastalık bulaştırmasını sağlayan en büyük handikapları doğrudan insan vücuduna, insan derisine şırıngalarını batırmaları ve salyalarının kana karışması durumudur. Pireler sadece kan ile beslendikleri için bilim araştırmalarında vampir haşereler olarak adlandırılırlar. Pirelerin neden oldukları hastalıklar, ilerleyen zamanlarda kalıtsal hastalıklara yol açabilmektedir. Erken önlem alınmadığı takdirde, pirelerin neden olabileceği çeşitli hastalıklar da ortaya çıkabilecektir. Bu hastalıklara karşı koruma sağlamak istiyorsanız, hiç düşünmeden hemen ilaçlama uygulama ve yöntemlerimize başvurarak, pirelerin neden oldukları hastalıklardan hemen korunmalısınız.

14-Pire Ne Kadar Yaşar?

Piren kan emdiği sürece yumurtlamaya ve çoğalmaya devam eder. Ortalama 1,5 - 2 yıl kadar yaşar. Pire gördüğünüzde hemen bizleri arayın, sizleri Titiz İlaçlama olarak bu sorundan kurtaralım. Çünkü pirelerin 1 hafta gibi kısa bir zamanda yumurta bırakmaları ve yine 1 hafta içinde ergin olma durumları nedenini düşündüğümüzde 2 yıl boyunca yaşayan her dişinin günde 20 yumurta bırakması durumunda yaşama alanlarımızın pire türlerinden kurtulmasının imkanı olmayacaktır. Pirelerden kurtulmanın en iyi yolu Titiz ilaçlama şirketimiz ile irtibata geçerek yardım ve destek talebinde bulunmanızdır. En etkili ve en modern cihazlarla yaşam alanlarınızı pirelerden arındırarak, tertemiz bir yaşam alanına kavuşmanıza olanak tanıyoruz.

15-Pire Bir Günde Ne Kadar Çoğalır?

Dişi pireler kan emdikten sonra üreme evresine girmektedir. Bir pire günde 20 adet yumurta bırakmaktadır. Bu matematiğin herkesi korkuttuğu aşikardır. Öyle ise her gün hızlı bir şekilde çoğalan pireler için atılması gereken adımın ilaçlama yapmak olduğu unutulmamalıdır. İlaçlama için bireysel olarak, eczane ve online servislerden sağlayacağınız ilaçların ne kadar dozda kullanılacağını bilmediğiniz için kesinlikle bu konuda profesyonel bir ilaçlama şirketi ile çalışmanız gerekecektir.

 

 

böcek ilaçlama