bocek ilaclama
İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Örümcek ilaçlama

örümcek


Örümceklerin birçok türü zehirli olmakla birlikte, genellikle kapalı alanlarda görülen ve kuytu alanlara yuva yapan küçük türleri, zehirli değildir. Ancak ördüğü ağlar nedeniyle toz ve bakterilerin birikmesine yol açan bu haşereler, sağlık açısından tehdit oluşturduğundan, örümcek ilaçlama yapılması gerekir. Örümceklerin sık görüldüğü alanlar, genellikle loş ışıklı yerler ile kuytu alanlardır. Bu haşereler, ördüğü ağlar ile astım, bronşit gibi sağlık problemlerini tetiklediğinden, iç mekanlarda örümcek ilaçlama yaptırmak büyük öneme sahiptir.

Örümceklerin Özellikleri

Eklembacaklı canlılar grubuna dâhil olan örümcekler, yeryüzünde hemen hemen her alanda yaşayabilirler. Dünyada 68 bin örümcek türü bulunmaktadır. Örümceklerin 6-8 adet gözleri vardır. Baş bölümü gövdeyle birleşiktir. Bu canlılar bulunduğu alanın özelliklerine bağlı olarak farklı renklerde ve farklı boyutlarda olabilirler. Örümceklerin ağzının ön tarafında 2 adet zehirli diş bulunmaktadır. Göğüs bölümünde ise 4 adet bacakları vardır. Örümcekler oldukça tehlikeli canlılardır. Tropikal ormanlarda görülen örümcek türleri 1 yılda yüzlerce insanın ölmesine sebep olmaktadır.Beslenmesini doğal ortamlarda yaşayan küçük böcekler ile sağlar. Ağ örme özelliğine sahip olan örümcek bu özelliğe sahip yeryüzündeki tek canlı türüdür. Bazı türleri zehirli olması insanlar açısından tehlikeli olabilir. Örümcek ilaçlama ile bu haşerelerden kurtulmak mümkündür.

Örümcekler Nerede Yaşar

Doğal ortamlara ağaç dalları arasına, kayalıkların arasına ev içlerinde eşyaların arkalarına ve duvar köşelerine ağlarını kuran örümcekler ağlarına yapışan küçük böcek türlerini yiyerek beslenme sağlar. Bu gibi yerlere insanların sağlığı açısından da oldukça tehlikeli olan örümcek ile mücadele durumlarında ilaçlama yaptırılmalıdır. Türleri arasında zehirli ve zehirsiz türleri bulunmakta olup, çok etkili zehre sahip türleri yaşamaktadır. Türlerine göre farklı vücut yapısına sahip olan örümcekler tek başlarına hareket eder. Örümcek ısırması deri üzerinde çok kötü durumlara neden olur. Örümceklerin ısırdığı yerde iltihaplanma ve yaralanmalar görülmektedir. Örümcekler tek seferde onlarca yumurta bırakabilen canlılardır. Hızlı ve seri bir şekilde üreme yaparlar. Üremelerine izin verilmeden bu tür tehlikelerinin önlenmesi açısından bu canlılardan kurtulmak şarttır. Örümcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır.

Örümcekler insan sağlığı açısından tehdit oluşturan bir haşere olduğu için, onlarla direk temastan kaçınılmalıdır. Eğer yaşadığınız alanlarda bu canlı ile karşılaşıyorsanız mutlaka uzman bir ilaçlama servisi ile irtibata geçmeniz gerekir.İlaçlama uygulaması ile alanınızda bulunan örümceklerden kurtulmak mümkündür. Titiz ilaçlama şirketi olarak örümcek ilaçlama uygulamalarını profesyonelce sağlayan şirketimiz, bu alanda garanti vermekte ve kesin çözüm sunmaktadır.