bocek ilaclama
İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kertenkele İlaçlama

 

kertenkeleYeryüzünde 3000 den fazla türü bulunan kertenkele soğukları sevmez, soğuk iklimlerine karşı dayanıklı değildir. Sıcak iklim seven kertenkele canlısının yeraltında yaşayan, suda yüzen, havada uçan renk değiştirebilen birçok türü bulunur. Her bir türünün zararları bulunan kertenkele ile mücadele de bu durumda zordur. Böcek ilaçlama firmaları kertenkele ilaçlama konusunda da sizlere yardımcı olmaktadır.Kertenkelelerin güçlü kuyrukları vardır. Kuyrukları asılıp tutunma görevi görür. Kertenkelenin kuyruğu koptuğunda yerine eskisi gibi olmayan, omurga bulunmayan kuyruk gelir. Kertenkelenin avını yakalamaya yarayan uzun, yapışkan tükürük salgılayan bir dili vardır.

 

Kertenkelelerin En Çok Görüldüğü Dönemler

Kış mevsimi geldiğinde kertenkele kış uykusuna yatar. Kertenkele kış yatağını hazırlamak için çengel tırnaklı ayalarından yardım alarak yere çukurlar açar. Kışın kertenkele bu çukurlarda uyur. Kertenkele kışın güneşlenmekten büyük keyif alır. Bulunduğu yerlerin renklerini alana bazı kertenkele türleri, düşmanından kaçmak için kuyruk bölümünden biraz kopartır ve olduğu yere bırakıp kaçar. Bu şekilde düşmanlarından kolayca kaçabilen kertenkele avını yakalamak için de bu yöntemi kullanır. Bu durumlarda kertenkele ile mücadele de zordur. Böcek ilaçlama firmaları tarafından uygulanan kertenkele ilaçlama bireysel olarak kertenkeleden kurtulmak zorluğunuza çözüm olacaktır.

 

Kertenkelelerde Beslenme ve Üreme

Kertenkele bitkisel ve etçil olarak beslenebilen kertenkele balık, balık yumurtası, böcek, karınca ve meyveleri yiyerek hayatını sürdürür. Bazı kertenkele türleri de diğer çoğu böcek türü gibi yumurtlayarak üremesini gerçekleştirir. Kertenkeleler çiftleştikten sonra yumurtalarını kendisinin oluşturduğu yuvaya bırakır. Yumurtaların çıkabilmesi için uygun sıcaklık gereklidir. Daha sonra yumurtalar çatlar ve yavrular çıkar. Bazı kertenkeleler ise memeli hayvanlarda olduğu gibi doğurarak çoğalır.

 

Kertenkele türlerinin bazıları zehirli, bazıları zehirsizdir. Zehirli olanları insan sağlığı açısından tehdit oluşturdukları gibi, diğer türleri de insanlar için zararlar içerir. Her durumda kertenkele ile mücadele şarttır. Kertenkeleden kurtulmak için böcek ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Kertenkele ilaçlama konusunda sizlere yardımcı olacak ilaçlama firmaları sorunlarınıza kesin çözümdür.

 

Bazı kertenkele türleri; yeşil iguana, deniz iguanası, bukalemun, dev kertenkele, zehirli kertenkele, parlak kertenkeledir. Kertenkele ile mücadelede bireysel yapacağınız yöntemler etkili olmaz. Tehlikeyi fark ettiği durumda kertenkele sizi ısırabilir. Kertenkele ile mücadele durumunda yapılacak en doğru işlem Titiz ilaçlama şirketinden yardım almaktır. İlaçlama konusunda uzun yıllardır verdiğimiz hizmet ile gurur duymaktayız.

 

KERTENKELE İLE MÜCADELE VE KERTENKELE İLAÇLAMA

Kertenkele ile mücadele diğer böcek ve haşere türlerinde olduğu gibi profesyonellik isteyen bir durumdur. Titiz ilaçlama şirketi tüm zararlı canlılarla mücadele ederek sizleri huzurlu yaşam alanlarına kavuşturmaktadır. Kertenkele ilaçlama uygulaması sonucunda kertenkele sorunlarınızdan kurtulmanız sağlanacaktır. Uyguladığımız ilaçlamanın 6 aydan fazla garantisini veriyoruz, kullandığımız ilaçlar sağlığa zararsızdır ve haşereler üzerinde etkilidir.

 

Ülkemizde legal olarak faaliyetlerini sürdüren pek az ilaçlama firması vardır. Titiz ilaçlama firması da yasal olarak ilaçlama çalışmalarını sürdüren firmalar arasındadır. Kertenkeleler özellikle kırsal kesimlerde yaşayan kişilerin bağ, bahçe ve tarlasına zarar vermektedir. Yaşam alanlarına giren kertenkeleler ise insanlara birçok hastalık bulaştırabilir. Kertenkelenin zararlarından kurtulabilmek için mutlaka mücadele etmek ve ilaçlama yaptırmak gerekmektedir.
Bu da insanların bireysel mücadele ile altından kalkabilecekleri bir durum değildir.