bocek ilaclama
İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kene İlaçlama

 

kene

Kene haşeresi kan emerek besin ihtiyaçlarını gideren eklem bacaklılar sınıfından bir böcektir. En çok koyun, köpek, deve, kedi gibi canlıların üzerine yapışarak üzerlerinde bulundukları canlılarını kanlarını emen kene tehlikeli bir canlıdır. Tehlikeli oldukları için kenede kurtulmak şarttır. aksi halde sağlık sorunları dahi görebileceğimiz tehlikelerle karşılaşabilir kene ile mücadele için geç kalmış olabiliriz. Kene ilaçlama uygulatılacak yerler daha yaşanılası yerler olacaktır. Bu amaçla kene ilaçlama şirketleri sizlere yardımcı olmaktadır. Kene, diğer çoğu haşere türü gibi yumurtlama ile üreme sağlar. Kene yumurtasını yaprak, ot, çöp ve hayvan kılları arasına bırakır. Kenelerin yavruları yumurtadan çıktıkları dönemlerde 3 bacaklı olurlar. Daha sonra 4. Bacağı oluşur.Keneler genellikler insanlar ve memeli hayvanlar üstünde yaşamaktadırlar. Kenelerin bacaklarında vantuz işlevi gören çengelli organları bulunur ve bu organlar sayesinde konakçısının üzerinde rahatlıkla tutunur.
Keneler ihtiyaçları olduğu kadar kan emdikten sonra yapıştığı canlının derisinden ayrılırlar. Bahçelerde, tarlalarda, çimenliklerde hayvanların ve insanların üzerine tırmanarak kan emerler.Bu gibi alanlara periyodik olarak, ihmal edilmeden kene ilaçlama uygulatılmalıdır. Bu uygulama için ise kene ilaçlama şirketleritarafından yardım almanız mümkündür. Kenenin ön ayaklarında koku alma ve dokunma duyusu fazlasıyla gelişmiştir. Dünyada 1000'in üzerinde kene türü yaşar. Özellikle sığır, dana, inek ve köpek gibi canlılar üzerinde sıkça görülen kenelerin birçok türü kördür. Keneler her çeşit hastalığa sebep olabilir. Hatta bazen ölümcül sonuçlara yol açabilir. Kenenin bulaştırdığı pek çok tehlikeli ve salgın hastalık vardır. Kene ısırmasından doğan en önemli hastalık FSME ve Borreliose hastalıklarıdır. Kenelerden bulaşan hastalıklardan korunmak için keneden kurtulmak ve bunun için ise, kene ilaçlama hizmeti almak gereklidir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından alınacak bu hizmet sizlere keneden kurtulmak konusunda yardımcı olacaktır. Kene ile mücadele oldukça zordur. Çünkü sayıları fazladır ve tehlikelidir. Bu nedenle kene ilaçlama uygulatılması gerekmektedir.
 
Kene çeşitleri aşağıdaki hastalıkları bulaştırabilir:

 

*FSME: Ateş, eklem ve baş ağrısı,bazen de menenjit görülebilir.

 

*Akdeniz ateşi: Çok yüksek ateş ve alerjik reaksiyonla görülür.

 

*Tularemia: Ateş ve baş ağrısı.

 

*Ehrlichiosis: Adale ağrısı, ateş, sırt ve baş ağrısı görülür.

 

*Kırım Kongo Ateşi

 

Birçok hastalıkların sebebi olan keneler tehlikeli haşerelerdir. Keneden kurtulmak insan ve canlıların sağlıkları açısından çok önemlidir. Ertelenmemesi gereken kene sorunu için muhakkak önlem alınmalıdır. Böcek ilaçlama firmaları ile irtibat kurulması sonrasında kene ile mücadele konusunda sizlere kene ilaçlama için uygulanacak kolay yöntemlerle yardımcı olunacaktır. Alanlarında uzman, eğitimli kişiler tarafından oluşan kadrosu ve ekonomik, yasal ilaçlama yöntemleri ile titiz ilaçlama her haşere türüne olduğu gibi kene ile mücadele sorununuza da çözecektir. Titiz ilaçlama firmasında ilaçlar ziraat ve kimya mühendislerinin kontrolündedir. Yanlış ilaç kullanılması ya da yanlış ilaçlama yapılması kene sorununu çözmeyeceği gibi kişilerin sağlıklarını da tehlikeye atar.