bocek ilaclama
İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Gümüş Böceği ilaçlama

gümüş böceği

Gümüş böceği ilaçlama, insan sağlığı ve ortamın hijyeni açısından son derece önemlidir. Zira bu haşereler, bilhassa mutfak ve banyo gibi alanlarda bulunmakla birlikte bakteri ve mikrop yayarak sağlık sorunlarına neden olduğu gibi, sindirim yolu hastalıklarına da yol açabilmektedir. Gümüşböceği halk arasında gümüşçün olarak da adlandırılabilmektedir. Yaydığı bakteri ve mikropların yanı sıra eşyalara da zarar verebilen bu haşere, bıraktığı dışkı sebebiyle de solunum yollarına zarar verebilmektedir.

Gümüşçünün Özellikleri

Gümüş böceği, vücutları üçgen şeklinde olan, kuyruk kısmında 3 adet anten şeklinde çıkıntısı bulunan, renk olarak canlı, parlak gri renkte olup, adını da buradan alan canlıdır. Daha çok sıcak ve nemli yerleri severler. Bu gibi yerlerde yapılacak gümüşçün ilaçlama sizleri daha kolay şekilde böceklerden uzaklaştırabilir. Özellikleri yavrularının gelişimi için neme ihtiyaç duymaları onlara soğuk havalarda pek rastlamamızın sebebidir. Evlerde banyo, mutfak, su boruları gibi alanlarda görülebilen gümüş böcekleri, ev dışında da tavan arası, merdiven altları, bodrum ya da duvar ipleri gibi yerlerde bulunurlar. Kısacası her yerde zararlı olabilecek gümüş böceği ile mücadele zordur. Gümüş böceği ilaçlama bu konuda sizler için kesin çözümdür. Halk arasında gümüşçün, gümüşçük olarak da bilinir.

UYARI: Gümüş böceği daha çok banyo ve mutfakta görülen bir gider haşeresidir. Ancak bu zararlıları yok etmek için ortamın her bölgesinin ilaçlanması şarttır. Yalnızca mutfak ve banyo için yapılan gümüş böceği ilaçlama, etkili sonuç vermeyecektir.

 

Gümüş Böceğinin Zararları

Gümüş böcekleri, insanları ısırmazlar ama besin ihtiyaçlarını giderdikleri tahıl çeşitlerindeki yiyeceklerin üzerlerine bıraktıkları dışkılar yoluyla insanlara zarar verebilirler. Yine aynı şekilde insan yaşam alanlarında da rahatlıkla yaşayabilen gümüşböceği insanların eşyalarına bıraktıkları dışkılar yoluyla da birçok hastalık sebebi olabilirler. Sağlık sorunlarına da sebep olan gümüş böceklerinden kurtulmak zordur.

Gümüşçün Nasıl Beslenir

Ev, iş yeri gibi yerlerdeki kağıt, kumaş, naylon tarzında maddeleri yiyen bu böcek türü üremeleri fazla olması sebebiyle de ciddi tehlikeler oluşturur. Yılda bir kez yumurta bırakıp, her üreme 100-130 tane yumurta bırakır. Bu durum da sayılarının her geçen gün artmasına ve kişilerin kendi başlarına gümüş böceği ile mücadele edemeyeceğine işarettir. Ortamın şartlarına göre yaşamını sürdüren gümüş böceği, ortalama 1 yıl yaşayabilmektedir. Gümüşçünden kurtulmak isteyen kişi muhakkak böcek ilaçlama firmaları ile görüşmeli, gümüş böceği ilaçlama yapılmalıdır.

Gümüş Böceği ile Mücadele

Gümüşböceği ile mücadele edecek kişiler, bireysel olarak aldıkları ilaçlarla bu böcek türünden kurtulmaya çalışırlarsa başarısız olacaklardır. En başında önlem alınmayan gümüş böceğinden kurtulmak daha da zorlaşır. Titiz ilaçlama, size her böcek ilaçlama konusunda olduğu gibi gümüş böceği ilaçlama konusunda da yardımcı olacaktır. İlaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması kişi sağlığına verdiğimiz önemi de göstermektedir.

 

Gümüş Böceği İle İlgili Sorular

Gümüş böceğini nasıl tanıyabiliriz?

Gümüş böceği renk olarak gümüşe benzer, parlak gri bir renktedir. Gümüş böceğinin vücudu üçgendir ve kuyruk kısmına doğru daralır, derisi katlı şekildedir, merdiven görünüşüne benzer. Gümüş böceğinin bedeninin altında 4 çift ayağı vardır.


Gümüş böceğinin zaraları nelerdir?

Gümüş böceği eşyalarınıza ve size zararı dokunan bir haşeredir. Gümüş böceği evinizde bulunan pamuk, kâğıt, naylon, gibi nesneleri kemirerek zarar verir. Gümüş böceği evimizde bulunan tahıl ve besilerimizin üzerinde gezerek dışkı ve salya bırakır. Bu salya ve dışkılar bize hastalık ve mikrop bulaşması sağlar. Dış ortamda olan gümüş böcekleri fabrika, depo, ambar gibi yerlerde giysi ve yiyeceklere zarar verir.


Gümüş böceği en çok hangi mevsimde görülür?

Her mevsim görülebilen gümüş böceği en fazla sıcak ve nemli ortamlarda çoğalır. Ev ve işyerlerinizi depolarınızı, periyodik olarak ilaçlama yaptırmanız sizi gümüş böceği ve diğer zararlı haşerelerden korur.


Gümüş böcekleri ne şekilde üreme yapar?

Gümüş böceği yumurtlama yöntemi ile çoğalan bir böcektir. Senede birkaç kez yumurtlayan gümüş böceği hızla çoğalır ve etrafa dağılır. En kısa zamanda evinize ve işyerinize ilaçlama yaptırmanızda fayda var.


Gümüş böceği zehirlimidir?

Bu haşere zehirli değildir fakat evlerde barındığı için tedbir alınmazsa insanların kullandıkları eşyaların üzerinden geçerek mikrop ve birtakım hastalıklara davetiye çıkarabilir. Ayrıca gıdalara da zarar vermesi söz konusudur.


Gümüş böcekleri evlerde nerelerde görülür?

Bu böcek daha çok sulak olan yerleri kendine mesken tutar. Bunun sebebi yumurtalarını nemli yerlere bırakmasıdır. Bu yerler genelde banyo, su boruları ve hatta küvetler olarak bilinir.


Gümüş böcekleri ile mücadele ve gümüş böceği ilaçlaması nasıl olur?

Gümüş böceği ile mücadelede mutlaka ilaçlama yapılması şarttır. Bireysel mücadelede başarı sağlanması yeterli olamaz. Her defasında onlarca yumurta bırakan gümüş böceği hızlı çoğalan bir böcektir. İlaçlama konusunda size kesin çözüm sağlayan Titiz ilaçlamadır. Kullandığımız ilaçlar insan sağlığına zararsız haşere üzerinde son derece etkili öldürücü özellikte ilaçlarlardır.