bocek ilaclama
İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek İlaçlama

Titiz İlaçlama firmamız, böcek ilaçlama üzerine geliştirmiş olduğu etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmakta olan profesyonel bir böcek ilaçlama servisidir. Kullandığı ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olmasına özen göstermekte olan firmamız, günün her saati sunmuş olduğu profesyonel ilaçlama hizmetleri ile vatandaşı böcek problemlerinden kurtarmakta ve onlara sağlıklı ortamlar sunmaya devam etmektedir. Olası bir böcek probleminde, kısa süre içerisinde profesyonel böcek ilaçlama firmamızla irtibata geçebilir ve böcek problemlerinize son verebilirsiniz.

 

Böcek İlaçlama Neden Yapılır?

Böcekler, çeşitli tür ve özelliklerde yaşamlarını sürdürmekte olan ve bu süreç içerisinde de beslenme ve barınma ihtiyacıyla birlikte insanların yaşam alanlarına da dâhil olabilen canlı türleridir. Dolaştıkları ya da yaşadıkları mekânlardan taşımış oldukları mikrop ve bakterileri bizlerin yaşam alanlarına da taşımakta olan böcekler, bu şekilde insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilmektedir. Besin maddelerinin, giysilerin üzerlerinde dolaşarak, bu bakterileri etrafa yaymakta ve tifüs, veba, kolera, sıtma, tifo, dizanteri, humma, verem, kuduz vb. birçok tehlikeli hastalığın oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu sebeple de böcek ilaçlama oldukça önemli ve gereklidir.

Böcek ilaçlama

 

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama servisleri, her türlü böcek problemini kısa süre içerisinde ortadan kaldırmak için çeşitli böcek ilaçlama yöntemi geliştirmiştir. Böcekler, ebatlarına ya da üreme özelliklerine göre çeşitli ilaçlama yöntemleri ile ilaçlanmaktadır. Yumurtlama sistemi ile üremekte olan böcekler, yumurtaların olgunlaşma süreçlerinden dolayı düzenli aralıklarla tekrarlanan ilaçlamalar neticesinde kalıcı olarak imha olmaktadır. Bunun için de böcek ilaçlama servisleri, bu süreçleri takip ederek bir program belirlemeli ve bu program dâhilinde ilaçlama işlemlerini gerçekleştirmelidir.

 • Sıvı İlaçlama Yöntemleri
 • Kokulu İlaçlama Yöntemleri
 • Kokusuz İlaçlama Yöntemleri
 • Jel İlaçlama Yöntemleri
Yukarıdaki böcek ilaçlama yöntemleri, imha edilmek istenen böcek türü tespit edilerek uygulamaya alınmakta ve bu şekilde kalıcı sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

 

 • Sıvı Böcek ilaçlama

  Sıvı ilaçlama yöntemleri, hemen hemen her türlü böcek üzerinde etkisini göstermekte olan ve kısa sürede sonuca ulaştırmaktadır. Sıvı ilaçlar iki farklı teknikle uygulanarak, çok daha kısa sürede çok daha etkili sonuçlara ulaştırabilmektedir. Buharlama ve püskürtme olarak adlandırılan bu teknikler, ilacın böceklerle direkt temas etmesini sağlamakta ve kısa sürede sonuç vermekte olan tekniklerdir. Bu teknikler sayesinde böceklerle birlikte böceklerin atmosfere yaymış oldukları kirli havalardan kurtulmak da mümkün olmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemleri hem geniş alanlarda meydana gelene haşere problemlerini, hem de ebatça küçük olan böcek türlerinin yerleşebileceği dar mekânlardaki problemleri ortadan kaldırmaya yaramakta olan etkili bir ilaçlama yöntemidir. Gün içerisinde ilaçlama işleminin tamamlanması ve günlük hayata kısa sürede geçilebilmesi sebebiyle profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan ilaçlama yöntemlerinden biridir.

 • Kokulu Böcek İlaçlama

  Kokulu ilaçlama yöntemleri, bir sıvı ilaçlama yöntemi olmakla birlikte, genellikle kısa süreli ilaçlama gereksinimleri için tercih edilmekte olan bir ilaçlama yöntemidir. Problemin yaşandığı mekânda böcek problemini be4lirli bir süre için ortadan kaldıran ve ilacın etkisinin geçmesiyle birlikte, problemin tekrar yaşanması muhtemel olan bir ilaçlama yöntemidir. Etkili ve anı kurtarıyor olması sebebiyle tercih edilmekte olan ilaçlama yöntemlerinden biridir.

 • Kokusuz Böcek İlaçlama

  Kokusuz ilaçlama yöntemi de kokulu ilaçlama gibi bir sıvı ilaçlama yöntemidir. Fakat farkı olarak, kokusuz ilaçlama yöntemleri, çok daha uzun süreler etkisini göstermektedir. Kokusuz ilaçlama yöntemleri sayesinde, ilaçlama yapılan mekânda uzun bir süre böcek problemi tekrarlamamaktadır. Daha etkili olması adına belirli aralıklarla tekrarlanması gereken kokusuz ilaçlama yöntemleri, insan sağlığı üzerinde ciddi problemlere yol açmayan güvenilir bir ilaçlama yöntemidir.

 • Jel Böcek İlaçlama

  Jel ilaçlama yöntemleri, diğer ilaçlama yöntemlerinden farklı olarak, sadece hamam böceği ve türevleri üzerinde etki göstermekte olan ilaçlama yöntemleridir. Doğal ve kokusuz olmaları sebebiyle insan sağlığı üzerinde olumsuz herhangi bir etkisi bulunmamakta, bu sebeple de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Jel ilaçlama yöntemleri, hamam böceklerinin geçiş bölgelerine, kapı ve pencere pervazlarına duvar diplerine noktalama şeklinde uygulanmaktadır. İlacı bir besin maddesi gibi algılayan hamam böcekleri ilacı yemekte ve kısa bir süre içerisinde de zehirlenerek ölmektedir. Diğer böcekler de, ölen böcekleri yiyerek zehirlenmekte ve bu şekilde ortamda meydana gelene böcek problemi kısa sürede ortadan kalkmaktadır.

 

 

BÖCEK İLAÇLAMA FİYATLARI

Böcek ilaçlama işlemleri, gün içerisinde gerçekleştirilen ve aynı gün etkisini göstermekte olan işlemlerdir. İlaçlanan böcek türüne göre gerçekleştirilen uygulamalar neticesinde böcek ilaçlama fiyatları belirlenmektedir. İlaçlama yapılan mekanın metrekaresi, genişliği, tekrarlanan ilaçlama sayısı, böcek ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde dikkat edilen hususlardır. Titiz İlaçlama firmamız, böcek ilaçlama fiyatlarını belirlerken bu noktalara dikkat etmekte ve sunmuş olduğu profesyonel ilaçlama hizmetleri karşılığında oldukça uygun fiyatlar talep etmektedir. Yaşam alanlarınızı istila ederek bir problem haline gelen ve taşımış oldukları mikroplarla sağlığınız üzerinde tehdit oluşturmakta olan böceklerin kısa süre içerisinde profesyonel bir ilaçlama işlemiyle imha edilmesi için Titiz İlaçlama firmamızın tecrübeli böcek ilaçlama ekiplerinden destek alabilirsiniz. Bizlere ulaşmak için sitemizde yer alan iletişim numaralarını çevirmeniz yeterli olacaktır. Titiz İlaçlama firmamız, 7 gün 24 saat sunmuş olduğu profesyonel böcek ilaçlama hizmetleriyle vatandaşa güven vermektedir

 

 

böcek ilaçlama