bocek-ilaclama-yontemleri

Böcek ilaçlama nasıl yapılır

İlaçlama
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Böcek ilaçlama nasıl yapılır? Böcekler, haşereler ve kemirgenler çatı aralarında, evlerin banyolarında, mutfaklarda, işe yerlerde insanların yaşamını sürdürdüğü tüm alanlarda görülebilmektedir. Binlerce mikrobu vücutlarında barındıran ve doğrudan insanlara bulaştıran böcek ve haşerelerden kurtulmak için böcek ilaçlama şirketlerinden yardım almak bu soruna çözüm olacaktır. Haşereler ve kemirgenlerle mücadele ferdi yöntemlerle de mümkün olmadığı için böcek ilaçlama firmalarıyla çalışmak gerekir.

İlaçlama sektöründeki gelişmelere istinaden, ilaçlamanın nasıl yapıldığı, ne sıklıkla uygulanması gerektiği, öncesinde ve sonrasında hangi önlemler alınması gerektiği konularında insanlar bilinçlenmiş ve profesyonel şirketlerden yardım alarak bu zararlı canlılardan kurtulmanın mümkün olduğunu görmüştür. Böcek ilaçlama şu yöntemlerle yapılır:

Jel ilaçlama

Jel ilaçlama haşere ve böceklerin gezinebileceği düşünülen her alana uygulanır. Jel ilaç kullanıldığı alanda uzun süre kalır. Etkisi de uzun süre devam eder. Kokusuyla böcekleri üzerine çeken bu ilaç, zararlı canlılar tarafından tüketilir ve yuvalarına geri dönen canlılar orada ölür.

Kokusuz ilaçlama

Kokusuz ilaçlama en geniş alanlarda bile etkisini gösterebilen güçlü bir ilaçlama tekniğidir. En ufak deliklerin bile içine girerek etkisini gösterir. Kokusuz ilaçlama alanın büyüklüğüne ya da küçüklüğüne bakılmaksızın her yer için uygulanabilir. Kokusuz ilaçlama sadece böcek ve haşereler için değil bunların yumurtaları için de oldukça etkilidir. Özellikle iş yeri ve evlerde rutin yaşam düzeninin devam etmesini sağlamak için kullanılan kokusuz ilaçlama sayısı az olan haşerelerde kullanılır. Ev ilaçlama ve iş yeri ilaçlama için başvurduğumuz bu yöntem insanların gündelik yaşamına devam etme imkanı sağladığı için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kokulu ilaçlama

Kokulu ilaçlama yöntemi genelde direnci yüksek ve ölmesi zor olan haşere türleri için yapılır. Kokulu ilaçlar sıvıdır birkaç ilacın karışımından oluşur. Ve püskürtme yöntemi ile uygulanır. Her haşere türünde etkili olacak bir ilaçlama türüdür. Kokulu ilaçlama uygulamasında alanda hiç kimse kalmamalı ve ev ilaçlama işleminden en az 3 saat sonra alana girilmelidir. İnsanları zehirleyebilecek bir ilaçlama türüdür. Kokulu yöntem evlerde sıklıkla karşılaşılan pirelerden kurtulmak için uygulanan kullanılmaktadır. Pire ilaçlama işleminde başvurduğumuz kokulu ilaçları ULV cihazı ile ortama püskürtülerek pirelerin tek tek dökülmesini sağlar. Pire ilaçlama başta olmak üzere yok edilmesi güç ve sayısı fazla olan haşerelerde kullanılan kokulu ilaçlama yöntemi %100 sonuç garanti etmektedir.

Fare İstasyonları

Fare kapanlarının raflardan indirilmesini sağlayan fare istasyonları ile kemirici özelliğe sahip olan fareler kansız bir şekilde yok ediliyor. Fare ilaçlama işlemi için hazırlıkları yaptıktan sonra istasyonlara zehirli ve sahici yemler yerleştirilerek farelerin gelmesi bekleniyor. Zehri yiyen fare istasyonun yanında duran su ile temas ettiği an ölüyor. Suya gitmemesi durumunda birkaç saat içinden zehirle ölen haşere kaldırılıp temizlik yapıldıktan sonra fare ilaçlama işlemi tamamlanmış oluyor.

Böcek ilaçlama uygulaması için tecrübeli ilaçlama firmasından yardım almak sizlere etkili ve kalıcı sonuçlar verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir