bocek ilaclama

İstanbul Avrupa
0 (212) 451 07 95
İstanbul Anadolu
0 (216) 337 76 65
Kocaeli
0 (262) 325 34 28
İzmir
0 (232) 445 34 79

İlaçlama Şirketi

ilaçlama şirketiİlaçlama şirketleri, haşere ve kemirgen türlerini yok etmeyi amaçlamakta ve bu doğrultuda zararlı canlıların neden olduğu sağlıksal ve maddi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Her alanda görülebilen haşere ve kemirgenler, bulunduğu alanlarda yaşam kalitesini düşürdüğü gibi, sağlık açısından da ciddi bir tehdit yaratmaktadır. Zira hem böcekler hem de fareler, milyonlarca bakteri ve mikrobun aktif taşıyıcılığı yapmakta ve zararlı mikroorganizmaların sürekli olarak yayılmasına yol açmaktadır. Bu nedenle, haşerelerden kurtulmak ve ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alarak, sağlıklı alanlar yaratmak, oldukça önemlidir.

Böcek ve fare gibi zararlılardan kurtulmanın tek yolu ilaçlama yaptırmaktır. Ancak ilaçlama işlemi, dikkatli bir şekilde yapılmalı ve uygulama esnasında kaliteli böcek ilaçları kullanılmalıdır. Aksi durumlarda, yapılan uygulamalar, yarardan çok zarara yol açacak ve insan sağlığını daha kötü etkileyecektir. Bu nedenle profesyonel şekilde hizmet veren ve Sağlık Bakanlığından onaylı olan ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak oldukça önemlidir. Bireysel çabalar ile yok edilemeyen haşereler ile mücadele için amatör firmalardan hizmet almak da büyük sorunlara yol açabileceğinden, böcek ilaçlama hizmeti alırken dikkatli olmak ve yalnızca güvenilir şirketleri tercih etmek son derece önemlidir.

Böcek ilaçlama Şirketleri Hizmetleri

Zararlı canlılara karşı uygulama yapan böcek ilaçlama firmaları, birtakım prensipler doğrultusunda hizmet vermektedir. Kaliteli bir şekilde ilaçlama hizmeti veren firmaların tümü, haşere tespiti, ilaçlama yapılacak alan değerlendirmesi, böcek ilacı hazırlama ve uygulama gibi aşamalar konusunda profesyoneldir. Haşereler spesifik özellikler taşıdığından, ilaçlama yapılmadan önce, haşere türünün tespiti son derece önemlidir. Böcek ilaçları haşere türüne göre hazırlanmadığı sürece, zararlı canlıları yok etmek mümkün olmayacağından, ilaçlama firması, böcek ve fare türleri üzerine uzmanlaşmış elemanlara sahip olmalıdır. Akrep, pire, hamam böceği, sıçan gibi birçok farklı özelliğe sahip olan haşere ve kemirgen türleri ile etkili mücadele için, bu canlıların özelliklerinin bilinmesi şarttır. Böcek ilaçlama şirketleri, haşere türünü tespit ettikten sonra, ilgili canlı üzerinde en etkili olan ilacı hazırlamalı ve bu doğrultuda profesyonel elemanlar aracılığı ile uygulama yapmalıdır.

NOT: Haşere tespiti yapmadan ilaçlama hizmeti veren firmalara kesinlikle güvenilmemelidir. Zira her haşere türü, farklı özellikteki böcek ilacından etkilenmektedir. Bu nedenle haşere türünü araştırmadan böcek ilaçlama öneren firmalardan hizmet almanın, zararlı canlılara karşı bir çözüm oluşturmayacağı unutulmamalıdır.

Böcek ilacı Hazırlama ve Uygulama

Haşereler ile mücadele için en önemli aşamalardan biri, böcek ilacı hazırlama ve uygulama aşamasıdır. Böcek ilaçları, uygulanacağı canlı üzerinde yüksek bir etkiye sahip olmadıkça, yapılan uygulamalar sonuç vermeyecektir. Bunun yanı sıra, haşere ilaçları, insan sağlığına ve kapalı ortamlarda uygulanabilirliğine göre, eşyalara zarar vermeyecek nitelikte olmalıdır. Bu nedenle de, basit ilaç kullanımı kesinlikle çok tehlikeli olmakla beraber, haşereleri yok etme açısından da düşük bir etki yaratabilir. Dolayısıyla, hizmet alınacak ilaçlama firması, ziraat ya da kimya mühendislerine sahip olmalı ve ilaçlar bu mühendisler tarafından hazırlanmalıdır. Sağlık Bakanlığı onayından geçmemiş olan böcek ilaçları, insan ve çevre sağlığı açısından büyük tehlike yaratabilmekte ve bu tür ilaçlar zehirlenmelere neden olabilmektedir.

Böcek ilacı uygulama aşaması da, ilaç hazırlama aşaması kadar önemlidir. Zira doğru ilaçların yanlış uygulanması, ilaçlama işleminin sonuçsuz kalmasına neden olacak ya da sağlıksal anlamda sorun yaratacaktır. Bu nedenle böcek ilaçlama işlemini gerçekleştirecek haşere ilaçlama şirketleri, böcek ilacı uygulama yöntemleri konusunda uzman olan elemanlara sahip olmalıdır. Bu konuda eğitimli olmayan elemanlar, yanlış uygulamalar yapabileceğinden, böcekleri yok etme konusunda başarı sağlanamayacaktır.

NOT: Böcek ilaçlama işlemi için kullanılan ilaçların, hazırlama ve uygulama aşamaları son derece önemlidir. Amatör ilaçlama şirketleri, bu aşamalarda profesyonel olmadığından, tecrübesiz firmalardan hizmet almak, zararlıları yok etmeye yaramayacağı gibi, sağlık sorunlarına da yol açabilecektir.

 

İlaçlama Şirketleri Tarafından Hizmet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Haşere ve farelerden kurtulmak ya da bu zararlılara karşı önlem alabilmek için büyük önemi olan ilaçlama işlemi profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Ancak ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almadan önce, dikkat edilmesi gereken birtakım kıstaslar vardır. Bunların başında Sağlık Bakanlığından onaylı olma, etkili böcek ilaçları kullanma ve profesyonel yöntemlere hakim olma gelir. Bu kıstasları taşımayan haşere ilaçlama şirketleri, sağlıklı ilaçlamalar yapamayacağı gibi, insan sağlığını da tehdit edecektir. Böcek ilaçlama servislerinden hizmet alırken dikkat edilmesi gereken kıstaslar şunlardır:

 • İlaçlama firması, Sağlık Bakanlığının güncel onayını taşımalı ve insan sağlığına zararı olmadığı tescillenmiş haşere ilaçları ile uygulama yapmalıdır.

   

 • Profesyonel yöntemlere hakim olan ilaçlama elemanları ile hizmet vermeli ve ilaçlama yöntemleri konusunda uzman olmalıdır.

   

 • Böcek ilacı hazırlama, son derece önemli bir aşama olduğundan, ilaçlama firması ziraat mühendisleri ya da kimya mühendisleri tarafından hazırlanan ilaçları kullanmalıdır.

   

 • Haşerelere karşı mücadele için hizmet almadan önce, ilaçlama şirketi ilk olarak zararlı canlının türünü belirlemeli ve bu doğrultuda ilaç hazırlamalıdır. Telefon ile yapacağınız görüşmede, zararlının türünü doğru belirleyemeyen ya da hiç sormayan şirketleri tercih etmemeniz gereklidir.

   

Titiz İlaçlama Farkı ile Böcek ilaçlama

Haşereler ile mücadelede garantili tek ilaçlama firması olan Titiz ilaçlama şirketi; pire, hamam böceği, fare, bit, kene başta olmak üzere, akla gelebilecek tüm zararlı türlerine karşı etkili olan ilaçları özel olarak hazırlamakta ve bu doğrultuda uygulama yapmaktadır. Sağlık Bakanlığı onayı ile ilaçlama yapan Titiz ilaçlama şirketi, gelişmiş ilaçlama teknolojileri doğrultusunda uygulama yapmakta ve insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. İlaçlama şirketleri arasında lider olan ve haşerelere karşı yüzde yüz etkiyle hizmet veren şirketimizden hizmet almak için bizi günün her saati arayabilirsiniz.

Benzer Bloglar