bocek ilaclama

İstanbul Avrupa
0 (212) 451 07 95
İstanbul Anadolu
0 (216) 337 76 65
Kocaeli
0 (262) 325 34 28
İzmir
0 (232) 445 34 79

Böcek ile Mücadele

böcek ile mücadeleBöcek ile mücadele etmek zordur ve böcek görüldüğü durumlarda bireysel olarak müdahale edilmesi sakıncalıdır. Bunun yerine profesyonel böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. Bilinçsizce yapılan böcek ilaçlaması insan sağlığına zarar verebilir. Özellikle sıvı ilaçlamalar yok edilmesi zor haşereler için kullanıldığından daha etkili ilaçlardır ve insanlarla temasları durumunda ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bunun dışında ilaçlamaların da yanlış haşere türüne karşı uygulanması durumunda bazı böcekler bağışıklık kazanabilir ve dirençleri artacak olan böcekten kurtulmak daha da zorlaşır. İlaçlama konusunda uzman, eğitimki ekiplerce çalışan, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı firmalar tarafından yardım alınması sağlığınız açısından daha doğru olacaktır. Tahta kurusu ile mücadele, pire ile mücadele ya da bu tür haşere grupları ile mcüadele kokulu ilaçlarla yapılmalıdır. Hamam böcekleriyle, kalorifer böceğiyle, sineklerle, örümceklerle, kara fatmalarla vb haşerelerle mücadele kokusuz ilaçlarla olur. Jel ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği gibi haşereler için etkilidir. Jel ilaçlama kokusuz, insan sağlığına kesinlikle zarar vermeyen ilaçlama şeklidir. Kokusuz sıvı ilaçlamada veya jel ilaçlama da mekanı terk etmeye gerek yoktur. Fare ile mücadele ise, kokusuz ilaçlarla yapılır ve bu durum için herhangi bir hazırlık gerektirmez.

 

Her türü farklı zarar demek olan böcek, haşere ve kemirgenler insanlar için ciddi sorunlar yaratırlar. Etrafa bıraktıkları salya ve dışkılarla bulaştırdıkları mikroplar dışında, ev, iş yeri veya fırın, hastane, okul gibi yerlerdeki eşyalara verdikleri zararlarla da maddi kayıplar oluştururlar. Tüm bu zararların önlenmesi amacıyla böcek ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. Her böcek türünün boyutu değilşik olabilir ama verebilecekleri zararlar boyutlarıyla alakalı değildir. Örneğin pire, gözle görülemeyecek derecede ufak bir haşeredir ancak üzerinde bulunduğu canlının kanını emerek beslendiğinden ölümlere dahi sebep olabilir. Bu haşere ile mücadele de diğerlerinde olduğu gibi oldukça önemlidir ve asla ihmal edilmemelidir.

 

İnsanlar böceklerin verebilecekleri zararlara karşı bilinçli olmadıklarından böcek gördükleri durumlarda bireysel olarak hareket etmeye çalışırlar. Ancak bu oldukça tehlikeli bir durumdur. Bazı kişiler de dışarıdan kolaylıkla temin edebilecekleri böcek ilaçları kullanarak böceklerden kurtulmak isterler. Bu da büyük zaman kaybından başka bir sonuç vermeyecektir. Hatta yanlış ilaç kullanılması durumunda böcekler direnç kazanabilir. Uzman ekiplerce çalışan böcek ilaçlama firmaları ile irtibat kurularak doğru ilaçlama yardımları almak sağlığınız ve zamanınız açısından en doğrusu olacaktır.

 

ağaç kurduTahta kurdu ile mücadele akrep ilaçlamaAkrep ilaçlama
hamam böceğiHamam böceği ile mücadele kalorifer böceğiKalorifer Böceği
çekirge ilaçlama Çekirge deri böceğiDeri böceği ilaçlama
ev faresiFare sinek ilaçlamaSinek ile mücadele
kulağa kaçanKulağa Kaçan ilaçlama mite ilaçlama Mite (Akar) ilaçlama
pirePire ilaçlama hizmetleri örümcek Örümcek ile müadele
salyangoz Salyangoz ilaçlaması sivrisinekSivrisinekten kurtulma yolları
tahta kurusu Tahta kurusu ile mücadele tatarcıkTatarcık ilaçlama
tesbih böceği Halı Böceği ilaçlama arıYaban Arısı ilaçlama
yılan Yılan ilaçlama çiyan Çiyan
kene ilaçlama Kene ile mücadele karınca Karıncadan nasıl kurtulurum

 

Benzer Bloglar