bocek ilaclama

Pire ilaçlama

Ev piresi ilaçlama

Pire ilaçlama, bu haşerenin verdiği zararlar ile yarattığı tehdit bakımından yapılması şart olan bir işlemdir. Kan emerek beslenen haşere türlerine ait olan hastalık bulaştırma tehlikesi, pirelerde de üst düzeydedir. Tifüs, veba gibi salgın ve ölümcül olabilecek denli tehlikeli hastalıkların yayılmasına neden olan pireyi yok etmek için böcek ilaçlama yaptırılması şarttır. Zira pire doğal yollar ile yapılan mücadelelerde yok edilemez. Bu durumun temel nedeni, bu haşerelerin oldukça küçük yapılı olması, geceleri aktif olması, hızlı çoğalmasıdır. Pire ilaçlama yapılmadığı sürece zarar vermeye devam eden ve sıcak havalarda çok daha hızlı üreyen bu haşerelere karşı önlem alınmadığı sürece, bu haşerelerin çoğalmaya devam etmesi nedeniyle yok edilmeleri zorlaşacaktır.

Pirenin Verdiği Zararlar

Pire çok ufak bir haşere olduğu için gözle görülmesi ve fark edilmesi oldukça zordur ve çoğu zaman fark edilemediklerinden dolayı bu haşerelere karşı önlem alınması için geç kalınmış olur.Pireler üzerine yerleştiği canlıların kanını emerek beslenmektedir. Ufak yapıdaki bu canlıdan bireysel yöntemlerle kurtulabilmek neredeyse imkansızdır. İnsanlar bu haşereler ile karşılaştıklarında ya da bazı belirtilerini gördüklerinde, her alana geçebilme durumlarını düşünerek pire ilaçlama uygulatmalıdırlar. Kendilerine en yakın pire ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmesi durumundan sonra alanlara gerekli ilaçlama yöntemi uygulanır ve sonucunda parazitlerden kurtulmanız sağlanır.

Kan emerek beslenen bir haşere oldukları için ciddi sağlık sorunlarına sebep olmaktadırlar. Tifüs, cilt hastalıkları, alerjik hastalıklar bu sorunların başında gelir. Gözle görülmesi çok zor olduğu için belirtiler durumunda anlaşılan bu haşereyle karşı karşıya kalan kişi, pire ilaçlama ile bu sorunundan kurtulabilir. Kaşıntı hissiyle başlayan pire ısırığı, bir süre sonra kabarıklık, kızarıklık, şişme gibi belirtiler görülmesine sebep olur.

Pire ısırığına maruz kalan hassas ciltli kişilerde alerjik hastalıklar ve kalıcı yaraların da sıklıkla rastlanılmaktadır. Bu durum daha çok bebekler de görülür. Pire ısırığı durumları karşısında kalan kişiler kesinlikle bir an önce sağlık kuruluşlarından yardım almalıdır. Buna paralel olarak alanda pire ilaçlama uygulatılmalıdır.

Pire ilaçları

Pire ilaçlama, yöntem bakımından önemli olduğu gibi bu canlıları yok edebilmek için kullanılan ilaçlar da, hem bu haşereyle mücadelenin başarısı açısından, hem de sağlık açısından son derece önemlidir. Dolayısıyla, parazitleri yok etmek için kaliteli ve onaylı ilaçların kullanımı şarttır. Sıvı ilaç kullanılarak yapılması gereken pire ilaçlama uygulamalarında, profesyonellik birincil şarttır. Zira böcek ilacı son derece etkili olduğu gibi, amatör yöntemler ile uygulanması durumunda ciddi sağlık problemlerine yol açacaktır. Bu nedenle tecrübeli ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınması ve sağlık açısından sorun yaratabilecek bireysel yöntemlere kesinlikle başvurulmaması gereklidir. Parazitlerden kurtulmak için kullanılacak ilaçlar insan sağlığı açısından hiçbir tehlike arz etmeyecek nitelik taşımalıdır.

Pire ilaçlama Yöntemleri

Pireler, hızlı yayılan küçük yapılı eklembacaklılar olduğundan, bu parazitlerden kurtulmak için tek yöntem sıvı ilaçlamadır. Zira toz, jel ya da katı ilaçlar, bu canlıları yok etme konusunda başarısızdır. Buharlama ya da diğer adı ile sisleme yöntemi ile kokulu sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan mücadele, en etkili sonucu verir. Ev, bahçe, iş yeri, fabrika gibi alanlar başta olmak üzere her bölgede yapılabilen ilaçlama için, genel uygulamalar daha etkili sonuç verir. Her alana kolayca yayılabildiğinden, bu haşerelerin yoğun olarak görüldüğü bölgelerin ilaçlanması yeterli olmaz. Örneğin, bir evde pire sorunu görülüyorsa, yalnızca birkaç odada yapılan işlemler, hiçbir etki sağlamayacaktır. Buna karşın genel uygulamalar parazitlerden kurtulma konusunda daha etkili olacağı gibi, bu haşerelere karşı koruma da sağlayacaktır.

Pireler Nasıl Bulaşır?

Her pire türü insanlara ya da tekstil ürünleri başta olmak üzere her yere kolaylıkla zıplayarak geçebilmektedir. Bu nedenle her alanda bu canlılara rastlamak mümkündür. Bu parazitlerin gelmemesi için alanların temiz tutulması gerekir. Ancak buna rağmen bu haşerenin zararları karşısında kaldıysanız kesinlikle vakit kaybetmeden her alana ilaçlama uygulatmalısınız. Dışarıdan gelen misafirlerinizden, aldığınız eşyalardan, varsa evcil hayvanlarınızdan dahi geçebilecek olan bu canlılar çok hızlı ve çabuk üreyen haşerelerdir. Bu nedenle bir tane dahi görmeniz durumunun arkasından, kısa bir süre sonra bu canlıların sayısı yüzlerceyi bulabilir. Bu nedenle evde, iş yerinde, bahçenizde pire gördüğünüz durumlarda acil olarak pireden kurtulmak için önlemler almalısınız. Pire ilaçlama şirketleri bu konuda sizlere yardımcı olacak kuruluşlardır. Bireysel olarak parazitler ile mücadele ufak olmaları ve aniden gözden kaybolmaları sebebiyle imkansızdır. Hiç vakit kaybetmeden profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınması daha doğru olacaktır.

Pire Hangi Hayvanlarda Görülür?

Pire genellikle evcil hayvanlarda, kümes hayvanlarında ve büyükbaş hayvanlarda görülmektedir. Kedi, köpek ve kuş piresi, bu parazitlerin en fazla rastlanan türleri olmakla birlikte, yüzlerce türü bulunan bu parazitlerin çok hızlı yayılma özellikleri ortaktır. Ancak hayvanlardan bulaşan bu haşerelere karşı ek önlem almak şarttır. Hayvanların temizlenmemesi durumunda, pire sorunu yüksek ihtimalle tekrar edecektir. Bununla birlikte, evcil hayvanlar üzerinde kesinlikle böcek ilacı kullanılmamalıdır. Hayvanların temizlenmesi ile ortamın pirelerden arındırılmasının eş zamanlı olarak yapılması, bu haşerelere karşı kesin çözüm sağlayacaktır. Hayvanların üzerinde böcek ilaçlarının direkt olarak kullanılması, hayvanların ölümüne neden olacağı gibi, pire ilaçlama yapılan alandan hayvanların uzaklaştırılması gerektiğine de dikkat edilmelidir.

Pireden Nasıl Kurtulurum?

Pireden kurtulmak için böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Bireysel yöntemler ya da doğal yollar ile parazitleri yok etmek mümkün olmadığından bu alanda profesyonel şekilde çalışan ilaçlama firmalarından hizmet almak şarttır. Hızlı üreyen ve her alana yayılabilen bu haşereleri yok edebilmek için kaliteli hizmet sunan firmaların tercih edilmesi ön şarttır. Basit uygulama yöntemleri ve kalitesiz ilaçlar, pireye karşı hiçbir çözüm sağlamayacak, ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır.

Evde Pire Sorunu

Pireler, havaların ısınmasıyla birlikte, yalnızca dış mekanlarda değil, kapalı alanlarda da sıkça görülmeye başlar. Yaz aylarında daha hızlı çoğalan ve her alanda görülebilen bu haşerelere karşı etkili bir şekilde pire ilaçlama yaptırmak gerektiği gibi, uygulamaların ertelenmesi ve pire ile mücadelenin geç yapılması, bu haşerelerin yok edilmesini zorlaştıracaktır. Bu nedenle evde pire görülmesi durumunda, acil şekilde ilaçlama yaptırılması şarttır. Bu canlıları yok etmek için yapılan uygulamalarda, profesyonel şirketlerin tercih edilmesi ve kaliteli şekilde uygulama yapılması şarttır.

 

 

pire

 

 

PİRE TÜRLERİ
  • İnsan piresi: Adından da anlaşılacağı gibi insanların üzerlerinde bulunarak kanlarını emen haşerelerdir. Vücut ısılarını göre kendilerini ayarlayan bu haşereler bulaştırabilecekleri hastalıklar sebebiyle oldukça tehlikelidirler. Günde 3-4 kez bir insan vücudundan çeşitli zamanlarda kan emebilirler. Yaka altlarında, elbiselerin dikiş bölümlerinde, koltuk altlarında, ceplerin dip kısımlarında, saç diplerinde bulunan insan piresinden kurtulmak oldukça zordur. Yumurtlama ile üremelerini gerçekleştiren bu haşereler, her geçen gün daha da çoğalmakta istedikleri her yere kolaylıkla geçebilmektedirler. Bu nedenle ire ilaçlama firmaları tarafından bu türe de ilaçlama uygulatılmalıdır.

     

  • Kedi piresi: İsminden anlaşıldığı üzere kediler üzerinde bulunan haşerelerdir. Kedi kanıyla beslenen bu haşereler diğer pirelere göre daha küçük yapıdadırlar. Dış ortamlardan evlere kadar gelebilen bu canlılar, ortamın sıcaklığına bağlı olarak üremelerini gerçekleştirirler. Her yere yumurta bırakabildikleri için çoğalmaları da kolay olmaktadır. Ancak bu durum yok edilmelerini zorlaştırır. Kedi piresi, insanlara da bulaşabildikleri için kedilerden aldıkları mikropları kişilere kolaylıkla bulaştırabilirler. Evcil hayvan olarak kedi besleyen kişiler, kedilerine pire bulaşmaması açısından aşı, tasma gibi farklı önlemler alırlar. Ancak kolay şekilde birden çoğalabilen pirelerden kurtulmak için en doğru yol böcek ilaçlama şirketleri tarafından uygulanan pire ilaçlama uygulamasıdır.

     

  • Pamuk piresi: Pamuk kozası bulunan bitkilerde bulunarak bu bitkilerin yeni filizlenmiş bölümlerini, tomurcuk kısımlarını ve taç yapraklarını kemirerek beslenirler. Bu durum da bitkilerin kurumasına sebep olur. Bitkilerin gelişmesini de engelleyen pamuk piresinden kurtulmak için ilaçlama firmaları tarafından alınacak yardımlar büyük önem taşır.

     

Pire ilaçlama Fiyatları

Pire ilaçlama fiyatları, bu haşerelerin görüldüğü alanın büyüklüğüne ve alandaki yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir. Basit ve kalitesiz ilaçlar ile yapılan uygulamalar, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunun yanı sıra, pireler ile mücadeleyi de zorlaştırabilir. Dolayısıyla, parazitlerden kurtulmak için yapılan uygulamalarda, kaliteli ilaç kullanımı şarttır. Etkisiz ilaçlar kullanarak uygulama yapan ve ucuz pire ilaçlama fiyatları ile hizmet veren firmalara karşı dikkatli olunması büyük önem taşımaktadır. Titiz ilaçlama şirketi olarak; tüm pire türlerine karşı, onaylı ve garantili ilaçlarımız ve ekonomik pire ilaçlama fiyatları ile profesyonel şekilde hizmet veren firmamızdan destek almak için bizi 24 arayabilirsiniz.

 

PİRELER HAKKINDA SORULAR
1-Pireden Nasıl Kurtulurum?

Pireden kurtulmak doğal yollar deneyerek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle pireyi yok edebilmek için ilaçlama yaptırmak şarttır. Ancak pire ilaçlaması, kaliteli böcek ilaçları kullanılarak, uzman firmalar tarafından yapılmalıdır.

2-Pire ilaçlama fiyatları nasıl belirlenir?

Pireden ilaçlama yapan firma, ücretler konusunda belirgin bir rol oynar. Ancak alanın büyüklüğü, alandaki pire yoğunluğu ve kullanılacak ilacın kalitesi pire ilaçlama fiyatları için belirleyici etkiye sahiptir. Bu nedenle basit ilaçlar ile uygulama yapan firmalar, ucuz pire ilaçlama ücretleri ile işlem yapmaktadır.

3-Pire ısırığı nasıl olur?

İnsanlara ve hayvanlara hastalık bulaşmasına yol açan pire ısırığı, ölümlere dahi neden olabilmektedir. Pireyi yok edebilmek için kaliteli pire ilacı kullanmak zorunlu olduğu gibi, pireyi dolaylı şekilde yok etmek ya da ilaçlama yapmaksızın alandan uzaklaştırmak mümkün değildir. Bu nedenle pire ısırığının yaratabileceği sorunların önüne geçmek için pire ilaçlama yaptırmak gereklidir.

4-Hangi pire ilaçlama firmalarından hizmet alınmalıdır?

Pire ilaçlama şirketleri, parazitler ile mücadele konusunda her zaman başarı sağlayamamaktadır. Kaliteli pire ilacı kullanmayan firmalar, pireleri yok edemediği gibi insan sağlığını tehdit edecektir.