- -
     
 

HAŞERELER

Örümcek ilaçlama

örümcek

Örümceklerin birçok türü zehirli olmakla birlikte, genellikle kapalı alanlarda görülen ve kuytu alanlara yuva yapan küçük türleri, zehirli değildir. Ancak ördüğü ağlar nedeniyle toz ve bakterilerin birikmesine yol açan bu haşereler, sağlık açısından tehdit oluşturduğundan, örümcek ilaçlama yapılması gerekir. Örümceklerin sık görüldüğü alanlar, genellikle loş ışıklı yerler ile kuytu alanlardır. Bu haşereler, ördüğü ağlar ile astım, bronşit gibi sağlık problemlerini tetiklediğinden, iç mekanlarda örümcek ilaçlama yaptırmak büyük öneme sahiptir.

Örümceklerin Özellikleri

Örümcek eklembacaklılar sınıfında yer alan bir haşeredir. Kafasında 6-8 göz yer alır. Dünyanın her bölgesinde yaşayabilen bu haşerelerin dünyada 68.000 türü vardır. Baş kısmı gövdesi ile kaynaşmış biçimdedir. Yaşadığı ortama bağlı olarak değişik renk ve boylarda olur. Ağzının ön kısmında 2 zehirli çengel diş, 2 his ayağı bulunmaktadır. Göğüs kısmında 4 çift yürüme bacağı bulunur. Bazı türleri geri, yana ve ileri doğru yürüyebilir. Yağmur ormanlarında yaşayan örümcek türleri yılda yüzlerce kişinin ölmesine sebep olmuştur. Beslenmesini doğal ortamlarda yaşayan küçük böcekler ile sağlar. Ağ örme özelliğine sahip olan örümcek bu özelliğe sahip yeryüzündeki tek canlı türüdür. Bazı türleri zehirli olması insanlar açısından tehlikeli olabilir. Örümcek ilaçlama ile bu haşerelerden kurtulmak mümkündür.

Örümcekler Nerede Yaşar

Doğal ortamlara ağaç dalları arasına, kayalıklarların arasına ev içlerinde eşyaların arkalarına ve duvar köşelerine ağlarını kuran örümcekler ağlarına yapışan küçük böcek türlerini yiyerek beslenme sağlar. Bu gibi yerlere insanların sağlığı açısından da oldukça tehlikeli olan örümcek ile mücadele durumlarında ilaçlama yaptırılmalıdır. Türleri arasında zehirli ve zehirsiz türleri bulunmakta olup, çok etkili zehre sahip türleri yaşamaktadır. Türlerine göre farklı vücut yapısına sahip olan örümcekler tek başlarına hareket eder. Örümcek ısırması deri üzerinde çok kötü durumlara neden olur. Isırılan yerde bir süre sonra iltihaplanma ve yaralanmalar meydana gelir. Yumurtlama sistemi ile üreyen örümcekler her üremelerinde onlarca yumurta bırakır. Üremelerine izin verilmeden bu tür tehlikelerinin önlenmesi açısından bu canlılardan kurtulmak şarttır. Örümcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır.

Örümcekler tehlikeli canlılardır bu nedenle görülmesi durumunda kesinlikle fiziksel bir temasta bulunulmadan acilen bir ilaçlama şirketi ile temasa geçerek ilaçlama talebinde bulunmak gereklidir. İlaçlama uygulaması ile alanınızda bulunan örümceklerden kurtulmak mümkündür. Titiz ilaçlama şirketi olarak örümcek ilaçlama uygulamalarını profesyonelce sağlayan şirketimiz, bu alanda garanti vermekte ve kesin çözüm sunmaktadır.Örümcek Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları;
Facebook Twitter Google Plus FriendFeed Pinterest

ilaçlama Firmaları | Böcek ilaçlama | Ev ilaçlama | Pire ilaçlama | ilaçlama Fiyatları | Haşere ilaçlama | istanbul ilaçlama | ilaçlama şirketi
Sitemap | Rss Besleme

Titiz ilaçlama en uygun ilaçlama fiyatları ile garantili hizmet sunmaktadır

Copyright © 2010 - 2013 Titiz İlaclama San. Tic. Ltd. Şti.

 

Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.