HAŞERELER

Örümcek

Örümcek böceği eklembacaklılar sınıfında yer alan bir haşeredir. Örümceğin kafasında 6-8 göz yer alır. Dünyanın her bölgesinde yaşayabilen örümceğin dünyada 68.000 türü vardır. Örümceğin baş kısmı gövdesi ile kaynaşmış biçimdedir. Örümcek yaşadığı ortama bağlı olarak değişik renk ve boylarda olur. Örümceğin ağzının ön kısmında 2 zehirli çengel diş, 2 his ayağı bulunmaktadır. Örümceğin göğüs kısmında 4 çift yürüme bacağı bulunur. Bazı örümcekler, geri, yana ve ileri doğru yürüyebilir. Yağmur ormanlarında yaşayan örümcek türleri yılda yüzlerce kişinin ölmesine sebep olmuştur. Örümcek beslenmesini doğal ortamlarda yaşayan küçük böcekler ile sağlar. Ağ örme özelliğine sahip olan örümcek bu özelliğe sahip yeryüzündeki tek canlı türüdür. Bazı örümceklerin zehirli olması insanlar açısından tehlikeli olabilir. Örümcek ilaçlama ile örümcekten kurtulmak mümkündür.

 

 
örümcek
Doğal ortamlara ağaç dalları arasına, kayalıklarların arasına ev içlerinde eşyaların arkalarına ve duvar köşelerine ağlarını kuran örümcekler ağlarına yapışan küçük böcek türlerini yiyerek beslenme sağlar. Bu gibi yerlere insanların sağlığı açısından da oldukça tehlikeli olan örümcek ile mücadele durumlarında örümcek ilaçlama yaptırılmalıdır. Örümcek türleri arasında zehirli ve zehirsiz türleri bulunmakta olup, örümceklerin çok etkili zehre sahip türleri yaşamaktadır. Türlerine göre farklı vücut yapısına sahip olan örümcekler tek olarak hareket eder. Örümcek ısırması deri üzerinde çok kötü durumlara neden olur. Isırılan yerde bir süre sonra intihaplanma ve yaralanmalar meydana gelir. Yumurtlama sistemi ile üreyen örümcekler her üremelerinde onlarca yumurta bırakır. Üremelerine izin verilmeden bu tür tehlikelerinin önlenmesi açısından örümcekten kurtulmak şarttır. Öümcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır.
 

 

Örümcekler tehlikeli canlılardır bu nedenle görülmesi durumunda kesinlikle fiziksel bir temasta bulunulmadan acilen bir ilaçlama şirketi ile temasa geçerek örümcek ilaçlama talebinde bulunmak gereklidir. İlaçlama uygulaması ile mekanınızda bulunan örümceklerden kurtulmak mümkündür. Titiz ilaçlama şirketi her türlü böcek ve kemirgen ilaçlaması ile örümcek ilaçlama uygulamalarını profesyonelce sağlamaktadır.

 Örümcek Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları;
Facebook Twitter Google Plus FriendFeed Pinterest

Sitemap | Rss Besleme

 

Copyright © 2010 Titiz İlaclama San. Tic. Ltd. Şti.

 

Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.