bocek ilaclama
İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

İşyeri İlaçlama

işyeri ilaçlama
İşyerlerinde yapılan ilaçlama işlemleri profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Hem çalışanların sağlığı hemde müşteri sağlığı açısından önem taşıyan bir konudur. İşyeri İlaçlamasının bir çok yöntemi vardır.


İlaçlama Çeşitleri;

Sıvı İlaçlama ;

Sıvı ilaçlama yöntemi böceklerin ve haşerelerin çok sayıda bulunduğu alanlarda uygulanmaktadır. Bu ilaçlama, sıvı haldeki ilacın püskürtme yolu ile uygulanmasıyla yapılır. Sıvı ilaçlama oldukça etkili bir yöntem olduğu için kısa sürede etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Örneğin; İşyerinizde hamam böceği var. Hamamböcekleri kapsül bırakarak ürerler ve her bir kapsülde 35-40 adet yavru hamamböceği bulunur. Yıl içerisinde 8-10 kez yumurtalama yapan dişi hamamböcekleri, ölürken bile yumurtalama yaparlar. Bu nedenle haşerenin yoğun olduğu bölgeye etkili bir ilaçlama yapmak gerekemektedir. Bu ilaçlamada işyerinizi kısa bir süre terk etmeniz gerekecektir. İşyeri ilaçlaması sonrasında mekanınızı havalandırarak günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

 

Kokusuz İlaçlama;

Kokusuz ilaçlama sıvı püskürtme şeklinde uygulanır. Bu ilaçlama yönteminde işyerinizi terketmenize gerek kalmaz. Günün herhangi bir saatinde, çalıştığınız zaman dahilinde bile uygulanabilir. İşyeri ilaçlaması açısından en uygun yöntemlerdendir.

 

Jel İlaçlama ;

Jel ilaçalamada; ilaç mekanın çeşitli noktalarına uygulanır. İlaç haşereler için çok cazip bir besin kaynağıdır. Bu besin kaynağını yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür, diğer böceklerde bu ölü böceği yiyerek zehirlenirler. Böylece zincirleme olarak tüm böcekler ölürler.
 

Günün herhangi bir saatinde, çalıştığınız zaman dahilinde bile uygulanabilir. İşyeri ilaçlaması açısından en uygun yöntemlerdendir

 

Avantajları ;
  • Evcil hayvanlara hiç bir zararı yoktur.
  • Kapı, pencere ve mekanı kapatmanıza gerek yoktur.
  • İlaçlama öncesinde herhangi bir hazırlığa ihtiyaç duyulmaz.
  • Uzun süre etkisini kaybetmez, bu sayede yumurtadan çıkan yavrularda ölür.
  • Haşere ilacı yediği yerde değil, yuvaya döndüğünde ölür ve yuvadaki tüm böcekleride öldürür.
  • Çevre ve insan sağlığına hiçbir etkisi yoktur.

 

İşyerinizdefare, pire, vb haşere grublarından hangisi olursa olsun profesyonel bir ekip tarafından ilaçlama servisi almalısınız. İlaçlama şirketleri bu konuda sizlere fare ilaçlama, pire ilaçlama vb haşerelerde profesyonel ilaçlama servisi sunabilirler.

 

Benzer Konular