HAŞERELER

Hamam Böceği ilaçlama

hamam böceği ilaçlama

Hamam böcekleri oldukça tehlikeli haşerelerdir. Bulundukları alanlardan aldıkları mikropları, dolaştıkları alanlara bıraktıkları salya veya dışkı yollarıyla insanlara kolaylıkla bulaştırarak sayısız hastalığın oluşmasına sebep olurlar. Bu nedenle görüldüğü anda böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçmek en doğru davranış olacaktır. Uygulanacak olan hamam böceği ilaçlama ardından daha sağlıklı ortamlar sizlere sunulmuş olacaktır.

 

Halk arasında kakalak, kara fatma, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği isimleriyle de bilinen hamam böceklerinin vücut dirençleri çok fazladır. Evlerimizde mutfak, banyo gibi sıcak ve nemli alanlarda bulunmayı tercih eden bu haşereler çok sıcak alanlarda da çok soğuk yerlerde de yaşayabilirler. Bunlar dışında çok hızlı hareket edebilen hamam böceğinden kurtulmak bu gibi nedenler yüzünden oldukça zordur. Hamam böceği ilaçlama uygulaması Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı, sizlere en hızlı şekilde ulaşabilecek haşere ilaçlama firmaları tarafından alınacak yardımlar doğrultusunda yapılmaktadır. Hamam böceği ilaçlama genellikle ilaçlama yöntemleri arasına bulunan jel ilaçlama tercih edilerek uygulanır. Bireysel olarak hamam böceği ile mücadele zor olduğundan hatta aç, susuz dahi uzun süre yaşayabilen bu haşerelerden kurtulmak mümkün olmadığından muhakkak jel ilaçlama uygulatılması şarttır.

 

Hamam böceğinden kurtulmak amacıyla uygulanacak jel ilaçlama yöntemi uygulanması oldukça kolay bir yöntemdir. Bu yöntem bu nedenle oldukça sık tercih edilir. Diğer sıvı ilaçlamalar gibi herhangi bir önlem alınmasına gerek bırakmayan jel ilaçlama, hayvanlar ve insanlara karşı hiçbir zarar vermeyen bir ilaçlamadır. Kokusuz olması ve evden ya da yapılacak alandan insanların çıkmaması bu ilaçlamaların tercih edilme sebeplerindendir. Bu hamam böceği ilaçlama uygulandığı sırada, bulunduğunuz yerlerde sohbet etmeye, işlerinizi yapmaya, misafirlerinizle oturmaya ya da müşterilerinizi karşılamaya devam edebilirsiniz. Öncesinde de bir önlem alınmasına gerek yoktur. Kapı altlarına, pencere kenarlarına, dolap diplerine, gözle görülmeyen herhangi alanlara silikon ve şırınga tabancasıyla minik parçalar halinde uygulanan jel ilaçlama hamam böceğinden kurtulmak için ideal bir ilaçlama yöntemidir. Bu ilacı yiyen haşere ölür ve bu ölen haşereyi de diğer haşere yer. Döngü bu şekilde devam ederken 6 ay kadar etkisi süren bu ilaç sonunda tamamen haşereden kurtulmanız mümkündür. İnsan sağlığı açısından da zararı olmayan bu ilaçlama, hamam böceği ilaçlama firmaları tarafından uygulanmaktadır. Uzman ekipmanlarla bilinçli şekilde uygulanan bu yöntem, insan sağlığı açısından da zararlı değildir. Ancak hamam böceği sadece mutfakta görüldü diye bu bölgeye uygulanacak hamam böceği ilaçlama sonrasında diğer alanlarda yeniden bu haşere sorunlarıyla karşılaşmanız olasıdır. Çünkü hızlıca üreyen ve hızlı hareket eden bu haşereler her alana kolaylıkla geçebilir.

 

Hamam böcekleri yok edilmeleri zor canlılardır. Yiyecek ihtiyaçları amacıyla ya da yeni yuva arayışları içerisinde oldukları durumlarda evlerimizin içlerine kadar gelerek ciddi sorunlar yaşamamıza sebep olan bu haşerelerden kurtulmak için kesinlikle profesyonel yardımlar alınmalıdır. Dışarıda market ya da eczanelerden kolaylıkla temin edebileceğimiz ilaçlar kullanarak hamam böceklerinden kurtulmak imkansızdır. Yumurtalama yöntemi ile üremelerini gerçekleştirirler ancak diğer haşerelerden farklı olarak bu yumurtalarını etrafa kapsüller halinde bırakırlar. Kullanılacak ilaçlar bu yumurtalara ya da kuytu köşeye saklanmış olan çoğu hamam böceğine etki etmeyeceği gibi zaman kaybı yaşamanıza sebep olacaktır. Ayrıca yanlış kullanılacak ilaçlar sonucunda hamam böcekleri dirençleri de artabilir. Bu durumlar göz önüne alınarak kolaylıkla temin edilebilmesi durumları insanlara cazip geldiği için aldıkları ilaçlarla vakit kaybetmek yerine, ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. Hamam böceği ile mücadele ciddi bir konudur. Asla ihmal edilmemelidir. Çünkü hamam böcekleri dirençli ve zararlı canlılardır. İnsanların yedikleri hatta yiyemedikleri çoğu besinleri tüketebilirler.

 

Hama böceğinden insanlarsa salya ya da dışkı yoluyla hatta direk temas yoluyla bulaşabilen birçok sayısız ve ciddi hastalık mevcuttur. Bunlardan bazıları; hepatit, mantar hastalıkları, astım, dizanteri, alerjik hastalıklar, verem, gıda zehirlenmeleri, grip gibi hastalıklardır. Bu hastalıkların önüne geçilmek amacıyla kesinlikle hamam böceklerinden kurtulmak gerekir. İnsanların yiyecek ve eşyalarına da zarar veren haşere ile mücadele durumlarınızda böcek ilaçlama firmaları ile irtibat kurmanız gerekir.

 

Hamam böceği türleri:

 

Amerikan hamam böceği: Bu hamam böceği türü diğerleriyle aynı özellikleri taşır. Hızlı ürer, sıcak ve nemli alanlarda bulunur. İnsan olan her yerde yaşayabilen Amerikan hamam böceği, insanların yedikleri ya da yemedikleri her türlü gıdalarla beslenebilmektedir.

 

Oryantal hamam böceği: Bu hamam böceği türü de diğerleri ile aynı özellikleri taşır. Yaşadıkları alanlar, giderdikleri yiyecekler ortak özellikleri arasındadır. Oryantal hamam böceği diğer türlerine göre boyut olarak daha büyüktür, renk olarak ise daha koyu renktedir. Bunun için karafatma ismi ile de bilinmektedir.

 

Alman hamam böceği: Bu hamam böceği türü de diğerlerine göre farklı renkte olmaları dışında özellik olarak aynıdırlar. Hızla hareket edebildikleri ve çok hızlı üreyebildikleri için yok edilmeleri de oldukça zordur. Tüm hamam böceklerini birbirlerinden ayıran özelliklerinden biri de üreme sırasında farklı sayıda yumurta bırakmalarıdır.

 

Tüm hamam böceği türleri ile mücadele için uygulanabilecek en doğru yöntem hamam böceği ilaçlama olmalıdır. En yakın ilaçlama firmaları tarafından alınacak yardımlar doğrultusunda uygulanacak bu yöntem sonucunda daha sağlıklı alanlarda yaşamlarınızı sürdürebilirsiniz. Sizlere yardımcı olacak hamam böceği ilaçlama şirketleri Sağlık Bakanlığınca onaylı ve ruhsatlı firmalar olmalıdır.

 Hamam Böceği ilaçlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları;
Facebook Twitter Google Plus FriendFeed Pinterest

Sitemap | Rss Besleme

 

Copyright © 2010 Titiz İlaclama San. Tic. Ltd. Şti.

 

Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.