bocek ilaclama

İstanbul Avrupa
0 (212) 451 07 95
İstanbul Anadolu
0 (216) 337 76 65
Kocaeli
0 (262) 325 34 28
İzmir
0 (232) 445 34 79

Güve ilaçlama

güve

 

Yaklaşık 3mm uzunluğunda olan kelebeğe benzer görünümlü bir böcek olan güveler, insan sağlığına ve maddi zararlara yol açabilen bir haşere olduğundan tehlikelidir. Bu canlıların üremelerinin önüne geçmek ve oluşabilecek zararları önlemek için ise güve ilaçlama yaptırmak gereklidir.

 

 

Güvelerin Özellikleri
 • Güvelerin boyları bulunduğu ortama bağlı olarak 10 mm kadar olabilmektedir.
   
 • İlk yumurtadan çıkan güve yavrularına kurtçuk adı verilir. Bu kurtçuk zamanla gelişerek kelebek şeklini alır.
   
 • Vücut yapısı ovaldir. Kulakları göğsünün arka kısmındadır. İnsanlara direkt olarak zarar vermez fakat güve böceği zararları olarak eşyalarımıza ve yiyeceklerimize verilenleri görebiliriz.
   
 • Güvelerin bulunduğu alanlar, mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ilaçlama firmaları tarafından dezenfekte edilmelidir.
   
 • Her türlü hayvan kılından olan eşyanın üzerine yerleşebilir ve bunlarla beslenir. Bu yüzden güveden kurtulmak şarttır.
   
 • Sıkça şikayet edilen böcek türlerinden olan güve sorunlarınız için güve ilaçlama uygulatmalısınız.
   
 • Güve ile mücadele etmek kolay değildir. Bu nedenle profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır.
   
 • Güvelerin kulaklarında ince zar bulunmaktadır. Bu zarda hava kesecikleri mevcuttur.
   
 • Güvelerin birçok türü vardır. Bazı güveler halı üzerinde, bazıları deri üzerinde, bazıları tahıllarda ve ekinlerde görülebilir.
   
 • Güve ilaçlama yaptırmadan önce ilaçlama şirketleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. İlaçlama sektöründe çok sayıda illegal kuruluşlar mevcuttur. Sağlık Bakanlığınca onaylanan firmaları tercih etmek en doğrusu olacaktır.

   

Güveler Hakkında Bilgi

Güveler karanlık alanlarda yaşarlar. Bodrum, çatı katları, dolap içi örnek olarak verilebilir. Güveler kıyafetlere ciddi oranda zarar verebilen canlılardır. Palto, süveter, kazak, atkı, yastık, halı gibi eşyalarla beslenebilirler. Halı, kürk, perde, buğday güveleri en sık rastlanan türlerdir. En zararlı olanı ise kürk güvesidir. Bu canlı türü insanların kıyafetlerine ciddi zararlar verebilmektedir. Güveden kurtulmak amacıyla güve ilaçlama için Titiz ilaçlama şirketimizden günün her saati hizmet alabilirsiniz. Titiz ilaçlama şirketi İstanbul?un her ilçesine profesyonel ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Halk arasında en fazla bilinen güve çeşitleri; halı, kürk, fıstık, perde ve buğday güvesidir. Bu çeşitlerin en zararlısı kürk güvesi olarak bilinir. Ön kanatları siyah ve kahverengi noktalarla kaplıdır, larvaları için ipeksi sıvı salgılar ve larvalar bu salgının kozası içinde olgunlaşmayı bekler. Kürk güvesi insanların eşyalarına fazlasıyla zarar verir. Güveden kurtulmak amacıyla güve ilaçlama için Titiz ilaçlama şirketimizden günün her saati hizmet alabilirsiniz. İstanbul'un tüm ilçelerinde bulunan ilaçlama şubelerimiz ile güve ilaçlama ve her türlü haşere ilaçlama uygulamalarında profesyonel uygulamalar yapmaktayız.

GÜVE ÇEŞİTLERİ
 • Meyve güvesi

  Meyve güveleri genelde şeftali ve fidanlarda görülür. Meyvelerin suyunu emerler ve meyvenin çürümesine sebep olurlar.

 • Tahıl güvesi

  Tahılla beslendiği için adına tahıl güvesi denir. Tahılların içini yer kabuğunu bırakır. Bu haşereyi ekinlerde, tahıl ambarlarında çokça görebiliriz. İnsanı ısırmaz maddi olarak büyük zararlara yol açar. Hızlı çoğalan bu haşereler, ambarlarda görülebildiği gibi kiler ve depo gibi alanlarda da görülebilmektedir. Tahıl güvesinden kurtulmak ve maddi zararları önleyebilmek için güve ilaçlama yaptırılmalıdır.

 • Odun güvesi

  Odun güvesi ahşap, tahta, ağaç gibi eşyaların üzerinde bulunur. İnsanlara herhangi bir zararı yoktur. Ancak girdiği alanda bulunan eşyalara büyük oranda zarar vermektedir. Diğer güve türlerinde olduğu gibi, bu türde de üreme çok hızlı şekilde olduğundan, odun güveleri her alana yayılabilmektedir. Odun güvesi ile mücadele için profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır.

 • Halı güvesi

  Halı güveleri yünlü ve ipek kumaşları kemirerek maddi zararlar verebilen canlılardır. Halı güveleri yumurtalarını elbiselerin yaka altına veya koltuk altına bırakır. Maddi zararlara neden olduğu gibi, alerjilere de neden olabilen bu haşereleri yok etmek için güve ilaçlama yaptırmak şarttır.

 • Deri güvesi

  Hayvansal ürünleri ve hayvan derisi ile yapılan eşyaları kemirerek beslenen canlılardır. Bulundukları alanlarda tüm hayvansal ürünleri kemirebilirler. Büyük maddi kayıplara yol açabilen bu haşereleri yok etmek için profesyonel şekilde haşere ilaçlama yaptırılması şarttır. Deri güvesinden kurtulmak için etkili böcek ilaçları kullanılmalı ve Sağlık Bakanlığından onaylı olan firmalardan hizmet alınmalıdır.

  Güve İlaçlama Yöntemleri

  Güveden kurtulmak için sıvı böcek ilaçları kullanılmalı ve detaylı şekilde haşere ilaçlama yaptırılmalıdır. Buharlama yöntemi ile yapılan güve ilaçlaması için, profesyonel şirketlerden hizmet alınması şarttır. Basit ilaçlama teknikleri ile yapılan güve mücadelesi, etkili bir çözüm sağlamamakla birlikte, insan sağlığı ve tahıl, odun gibi ürünler için zarar verici nitelik de yaratabilmektedir. Bu nedenle güveleri yok etmek için alanında uzman olan ve Sağlık bakanlığı onayına sahip olan firmalardan güve ilaçlama hizmeti alınması gereklidir.