bocek ilaclama

İstanbul Avrupa
0 (212) 451 07 95
İstanbul Anadolu
0 (216) 337 76 65
Kocaeli
0 (262) 325 34 28
İzmir
0 (232) 445 34 79

Gümüş Böceği ilaçlama

gümüş böceği

Gümüş böceği ilaçlama, insan sağlığı ve ortamın hijyeni açısından son derece önemlidir. Zira bu haşereler, bilhassa mutfak ve banyo gibi alanlarda bulunmakla birlikte bakteri ve mikrop yayarak sağlık sorunlarına neden olduğu gibi, sindirim yolu hastalıklarına da yol açabilmektedir. Gümüşböceği halk arasında gümüşçün olarak da adlandırılabilmektedir. Yaydığı bakteri ve mikropların yanı sıra eşyalara da zarar verebilen bu haşere, bıraktığı dışkı sebebiyle de solunum yollarına zarar verebilmektedir.

Gümüşçünün Özellikleri

Gümüş böceği, vücutları üçgen şeklinde olan, kuyruk kısmında 3 adet anten şeklinde çıkıntısı bulunan, renk olarak canlı, parlak gri renkte olup, adını da buradan alan canlıdır. Daha çok sıcak ve nemli yerleri severler. Bu gibi yerlerde yapılacak gümüşçün ilaçlama sizleri daha kolay şekilde böceklerden uzaklaştırabilir. Özellikleri yavrularının gelişimi için neme ihtiyaç duymaları onlara soğuk havalarda pek rastlamamızın sebebidir. Evlerde banyo, mutfak, su boruları gibi alanlarda görülebilen gümüş böcekleri, ev dışında da tavan arası, merdiven altları, bodrum ya da duvar ipleri gibi yerlerde bulunurlar. Kısacası her yerde zararlı olabilecek gümüş böceği ile mücadele zordur. Gümüş böceği ilaçlama bu konuda sizler için kesin çözümdür. Halk arasında gümüşçün, gümüşçük olarak da bilinir.

 • UYARI:
 • Gümüş böceği daha çok banyo ve mutfakta görülen bir gider haşeresidir. Ancak bu zararlıları yok etmek için ortamın her bölgesinin ilaçlanması şarttır. Yalnızca mutfak ve banyo için yapılan gümüş böceği ilaçlama, etkili sonuç vermeyecektir.

   

  Gümüş Böceğinin Zararları

  Gümüş böcekleri, insanları ısırmazlar ama besin ihtiyaçlarını giderdikleri tahıl çeşitlerindeki yiyeceklerin üzerlerine bıraktıkları dışkılar yoluyla insanlara zarar verebilirler. Yine aynı şekilde insan yaşam alanlarında da rahatlıkla yaşayabilen gümüşböceği insanların eşyalarına bıraktıkları dışkılar yoluyla da birçok hastalık sebebi olabilirler. Sağlık sorunlarına da sebep olan gümüş böceklerinden kurtulmak zordur.

  Gümüşçün Nasıl Beslenir

  Ev, iş yeri gibi yerlerdeki kağıt, kumaş, naylon tarzında maddeleri yiyen bu böcek türü üremeleri fazla olması sebebiyle de ciddi tehlikeler oluşturur. Yılda bir kez yumurta bırakıp, her üreme 100-130 tane yumurta bırakır. Bu durum da sayılarının her geçen gün artmasına ve kişilerin kendi başlarına gümüş böceği ile mücadele edemeyeceğine işarettir. Ortamın şartlarına göre yaşamını sürdüren gümüş böceği, ortalama 1 yıl yaşayabilmektedir. Gümüşçünden kurtulmak isteyen kişi muhakkak böcek ilaçlama firmaları ile görüşmeli, gümüş böceği ilaçlama yapılmalıdır.

  Gümüş Böceği ile Mücadele

  Gümüşböceği ile mücadele edecek kişiler, bireysel olarak aldıkları ilaçlarla bu böcek türünden kurtulmaya çalışırlarsa başarısız olacaklardır. En başında önlem alınmayan gümüş böceğinden kurtulmak daha da zorlaşır. Titiz ilaçlama, size her böcek ilaçlama konusunda olduğu gibi gümüş böceği ilaçlama konusunda da yardımcı olacaktır. İlaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması kişi sağlığına verdiğimiz önemi de göstermektedir.