bocek ilaclama

İstanbul Avrupa
0 (212) 451 07 95
İstanbul Anadolu
0 (216) 337 76 65
Kocaeli
0 (262) 325 34 28
İzmir
0 (232) 445 34 79

Doğada kaç tane örümcek türü bulunur?

örümcek

Yeryüzünde 68.000 örümcek türü bulunur. Fakat en çok rastlanan örümcek türü:

Tarantula; Avrupa'da yaşayan tarantula cinsi olan örümcek ağ örmez, avlarını koşarak yakalar. Tarantulanın boyu 2.5cmdir.Tarantula cinsi olan örümcek kurt örümcekleriailesindendir.

Tekerler örümceği; 2,5-3cm olan tekerlek örümceği Nambia çölünde yaşar. Düşmanı yağmacı yaban arılarıdır. Düşmanından korunmak için tekerlek biçimini alır. Bu sebepten adı tekerlekörümceğidir.

Bolas örümceği; İyi görme yeteneğine sahip olmayan bu örümcek avına cezbeden kokular salgılar ve kendine çeker. Avına kement atma yeteneğine sahiptir. Gündüz toprağın altında yaşayan buörümcek gece avlanmak için toprak altından çıkar. Bolas örümceği çölde yaşar.

Püskürtücü örümcek; Bu örümcek gözlerinin arkasında bulunan bez sayesinde zehir üretir. Düşmanı ile karşılaşan örümcek zehrini düşmana püskürterek etkisiz hale getirir.

Aldatma ustası örümcek; Bu örümcek türü hem ağ kurarak, hem de ağ kurmadan avını yakalayabilme yeteneğine sahiptir. Üzerinde bulunduğu bitkinin rengini alarak kendini saklayabilir. Bu sebepten adı aldatma ustasıdır.

Pasilobusun tuzağı; Bu örümceğin özeliği ördüğü ağın çok yapışkan olmasıdır. Örümceğinördüğü ağın bir ucunun düğümünü çok sağlam atar, diğer ucunu ise çok gevşek bırakır. Buörümceğin ağına av yakalandığı anda, gevşek tutturduğu kenar hemen çözülür. Yakalanan av ağa sasılı şekilde yapışır. Örümcek avını yanına gelir ve yapışkan sıvısı ile kaplar.