bocek ilaclama

İstanbul Avrupa
0 (212) 451 07 95
İstanbul Anadolu
0 (216) 337 76 65
Kocaeli
0 (262) 325 34 28
İzmir
0 (232) 445 34 79

Deri Böceği İlaçlama

deri böceği

Deri böceği ilaçlama, maddi açıdan büyük önem içerir. Özellikle tekstil alanları ile deri fabrikalarında görülen bu haşerelerin birçok farklı türü olmakla birlikte, tümü çok hızlı biçimde çoğalır. Bu nedenle, deri böceklerinin görüldüğü alanlarda haşere ilaçlama uygulamasının geciktirilmeden yapılması son derece önemlidir.Deri böceği, isim bakımından çoğunlukla uyuz böceği ile karıştırılmaktadır. Ancak uyuz böceği, deri altında yaşayan bir haşere olmakla birlikte, deri böceği insanların üzerinde yaşamaz. Ancak ilaçlama yaptırmak, maddi açıdan olduğu gibi, bu haşerelerin yaydığı bakteri ve mikropları önleyeceğinden, sağlık açısından da büyük önem taşımaktadır.

 

Deri Böceği Hangi Alanlarda Görülür?

Deri böceği, birçok çeşidi bulunan, türüne bağlı olarak da farklı özellik ve yapıları olan canlılardır. Maddi kayıplara neden olabilen bu canlı türü, sağlık açısından önemlidir. Park, bahçe gibi açık alanlarda karşılaşabileceğimiz gibi, insanların ortak kullanım alanları olan okul, yurt, hastane, otel, fabrika, deri depoları, mağaza gibi alanlarda da oldukça sık rastlanılır. Ağız kısmı çok sağlam olan deri böcekleri, bu sayede yün ve kıldan yapılma ya da deriden olan her türlü eşyalara zarar verirler. Bunun dışında hayvan gıdaları da tüketen bu haşere ile mücadele oldukça zordur. Deri böceği ilaçlama, deri böceğinden kurtulmak için yapılması gereken en önemli uygulamadır.

Yumurta bırakarak üreyen deri böcekleri, yılda 4-5 defa yumurta bırakırlar. Larvaları 1,5-2 hafta sonunda yumurtadan çıkar ve ortam sıcaklığına göre de ergin hale gelir. Çok hızlı çoğalabilen bu haşere ile mücadele de oldukça zor ve önemlidir.

 

Deri Böceği İlaçlama Yöntemleri

Kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama, sıvı püskürtmeli ilaçlama tercih edilerek yapılan deri böceği ilaçlama yöntemleri sizlere deri böceğinden kurtulmak konusunda yardımcı olacaktır. Ev, fabrika, atölye gibi alanlarda yapılabilen ilaçlama, genellikle kapalı alanlara yöneliktir. Dikkatli şekilde yapılması şart olan ve basit yöntemler ile uygulanması mümkün olmayan deri böceği ile mücadele için profesyonel destek almak şarttır. Zira basit yöntemler ya da amatör firmalar, deri böceğine karşı yapılan uygulamalarda, daha büyük maddi kayıplara yol açabilmektedir. Dolayısıyla bu haşerelerin görüldüğü alanlarda uzman şirketler tarafından destek almak şarttır.

Titiz ilaçlama olarak alanlarında uzman, eğitimli kadromuzun yapacakları doğru uygulamalar, sizleri kesin sonuca ulaştırır. Profesyonel kadrosu ve sağlık bakanlığından onaylı haşere ilaçları ile uygulama yapan firmamız, ilaçlama konusunda ekonomik fiyatlar sunmakta ve garanti vermektedir.