bocek ilaclama

İstanbul Avrupa
0 (212) 451 07 95
İstanbul Anadolu
0 (216) 337 76 65
Kocaeli
0 (262) 325 34 28
İzmir
0 (232) 445 34 79

Dana Burnu ilaçlama

dana burnu

Danaburnu böceğinin boyları ortalama 4-5 cm arasındadır. Vücudu kısa ve kadifemsi tüylerle örtülüdür. Koyu kahverengine sahiptir. Gözleri petek gözdür ve küçüktür. Ön bacakları kısa ve yassı biçimlidir. Danaburnu haşeresine genel itibarı ile yeşil alanlarda sıkça rastlamak mümkündür. Yeşillik alanları bulunup danaburnundan kurtulmak isteyen kişilere sıkça rastlanır. Bu gibi alanlarda yapılacak olan danaburnu ilaçlama sonucunda bu yeşillik alanlar daha verimli olacaktır.

 

Bu haşerenin ön kanatları kısadır. Arka kanatları kapalı durumda iken kuyruk biçiminde görülür. Bu böceğin ses alma organı gelişmemiştir. Fakat erkek danaburnunda ses çıkartma özelliği vardır. Danaburnu böceği toprak altında 10-20cm derinlikte yaşar. Gündüz toprak altında olan danaburnu gece olunca toprak üzerine çıkar. Haşere kumlu, killi, hafifi topraklarda yaşamayı tercih eder ve bitkilere sebzelere tarlalara epey zarar vererek birçok bitkinin talan olmasına sebebiyet verir bu nedenle danaburnu ilaçlama ekiplerince gelinerek itinalı bir çalışma sonucunda bulunan yerlerden temizlenmelidir. Sağlık Bakanlığı tarafından belgeleri onaylı 7/24 hizmet sağladığımız şirketimizcedanaburnu ile mücadele ekipleri çağrılarak sorununuzu halledebilirsiniz.

 

Çiftleştikten sonra mayıs ve haziran ayında yumurtalarını toplu halde toprak içerisine odacıklara bırakır. Dişi danaburnu böceği her seferde 200-300 yumurta bırakabilir.10-20 gün sonra yumurtaları açılır. Danaburnu yumurtalarının içerisinden çıkan yavru danaburnu, yazın gelişir kış gelince 2.ve 3. dönemlerini geçirirler. Çok fazla üreme söz konusu olduğu için biran önce danaburnundan kurtulmak için önlem alınmalıdır ve danaburnu ilaçlama servisleri biran önce çağrılarak kontrol altına alınmalıdır. Yavru danaburnu ilkbahar ayı gelince beslenmeye ve gelişmeye devam eder. 5. döneminden sonra, Temmuz ve Ağustos aylarında, yavru danaburnu ergin bir danaburnu olur. Erginleşen danaburnu gelen ilkbaharda yumurtlamaya başlar. Danaburnu süs bitkisi ve sebzelere zarar verir. Yeni filizlenen genç bitkilere daha fazla zararı dokunur. Danaburnu böceğinden kurtulmak için ilaçlama şirketlerine danaburnu ilaçlama uygulaması yaptırılmalıdır. Bu ilaçlama hizmetini uygun ilaçlama fiyatları ile garantili olarak sunmaktayız.