akreplerin-ozellikleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünyada yaklaşık olarak 650 çeşit zehirli akrebin bulunduğu bilinmektedir.

Akrepler boyları 1-20 cm kadar olan canlılardır. Bu canlılar sıcak alanlarda yaşamayı severler. Saklandıkları yerler taşlar, ağaç kovukları ve duvar çatlaklıkları gibi alanlardır.

Çöllerdeki akrepler kumun içine gömülürler. Kurak bölgeleri severler. Gündüzleri yuvalarında kalır, geceleri aktif olurlar.

Akrepler hareket halindeyken kuyrukları yukarı doğru kalkıktır. Sokmaya her an hazır haldedirler.

Dişi ve erkek akrepler ayrı yaşarlar. Birbirlerine her zaman düşman gözüyle bakarlar.

Erkek akrep sperma torbası teşekkül edince, hediye edecek dişi akrep arar. Bulduğu dişi akrebin genital deliğine bırakır. Ve daha sonra hızlıca uzaklaşır.

Erkek akrep için çiftleşme tehlikelidir. Çiftleşme arzusu bazen erkek akrebin, dişi tarafından yenmesiyle son bulabilir.

Akrepler hastalık bulaştıran canlılar değildir. Ancak bazı durumlarda kendilerini korumak amacıyla insanları ve hayvanları sokup, zehirlenmelere yol açabilirler.

Akrepler yaşam alanlarınızda görülüyorsa, muhakkak ilaçlama firmaları ile iletişime geçmeli, bu canlılardan profesyonel eller yardımı ile kurtulmalısınız.

İlaçlama şirketimiz tüm böcek ve haşere türlerinde olduğu gibi akrep için de ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Bizlere 7/24 iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

425 views


Akreplerin Özellikleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Böcek İlaçlama Anket

Evinizde En Çok Hangi Böcek Çıkıyor

Sonuçlar

Loading ... Loading ...