HAŞERELER

Bit

bit

Bit insanların saçlarında yaşayarak insanlardan kan emen bir haşeredir. Renkleri genellikle gri olan bit haşeresinin yumurtalarına "sirke" adı verilir. İnsanların kafa kısımlarının ense bölümlerinde yaşayan bitler temiz veya kirli saç ayrımı yapmaksızın her saçta yaşayabilir. Belirlenmiş bir saçı düzenli olarak yıkamak birden kurtulmak için yeterli olmaz. Mutlaka tedavi olunması gerekir. Her alana da geçebilen bitlerden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Sayıları da çok fazla olduğundan kişisel olarak alınan önlemler ardından bit ilaçlama yaptırılması şarttır. Ömürleri yaklaşık 1 yıl kadar olan bitler, insanlara toplu yaşam alanlarından bulaşır. Evcil hayvanlar üzerinde pek yaşamayan bitler en çok okullarda, askeriyede, koğuşlarda ve toplu yaşam alanlarından bulaşabileceği gibi bitlenmiş kişilerin eşyalarını kullanmak ile de bulaşabilir. Bu nedenle bit ile mücadele etmek isteyen kişiler bunları gözden kaçırmadan her türlü bit bulaşabilecek eşyalar dahi alanları bit ilaçlama ile temizletmelidir. Bit yavruları yani sirkeler gözle zor görülürler. Birlerin türleri vardır ve her bit türü yaşam alanlarına göre isimlendirilir.

 

Baş biti, insanların kulak ve ense arkalarında oluşan bir bit türü olup özellikle çocuklarda çok sık görülür. Toplu yaşam alanlarından çok çabuk bulaşan baş biti ışıktan kaçar. Vücut yapısı olarak yapışkan bir yapıya sahip olan bit, insanların saçlarının diplerine yapışarak sıkıca tutunur.

 

Kasık bit, insanların kasık bölgelerinde yaşayan bir bit türüdür. Kasık biti kılların dibine yerleşerek ürer ve cinsel ilişki yâda ortak kullanılan iç çamaşırlarından geçer. Kasık bitleri aynı zamanda gözle görülebilir büyüklüktedir.

 

Bitki biti, bitkilerin ve saksı çiçeklerinin üzerinde yaşayan bir bit türüdür. Bitki bitlerinin ağız yapıları çiğneyici ve parçalayıcıdır. Bitki bitinin kanatlı ve kanatsız olan türleri de vardır.

 

Bitten kurtulmak için öncelikli olarak bit haşeresini vücuttan arındırmak daha sonra ise mekânı bitten arındırmak gereklidir. Mekânınızda bulunan bitlerden kurtulmak için acilen ilaçlama şirketleri ile temasa geçerek bit ilaçlama yaptırılması gerekir. Yaptırılacak olan bit ilaçlama uygulaması yasal çalışan profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından uygulanmalıdır. İstanbul böcek ilaçlama şirketi olarak bit ilaçlama hizmetlerini etkili ilaçlar ve uzman ilaçlama ekipleri sağlamaktayız.Bit Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları;
Facebook Twitter Google Plus FriendFeed Pinterest

Sitemap | Rss Besleme

 

Copyright © 2010 Titiz İlaclama San. Tic. Ltd. Şti.

 

Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.